Замінування насаджень: на Харківщині пояснили заборону відвідування лісів

Фото: Сергій Желтоног

Розпорядження про заборону на період воєнного стану відвідування лісів та полювання в Харківській області вже чинне. Причинами заборони є збереження насаджень від пожеж та мінна небезпека для населення.

Про це в етері "Українського радіо Харків" розповів начальник відділу організації охорони й захисту лісу Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Желтоног.

"Звісно, є питання безпеки людей. Є проблема замінування лісових насаджень, наявність там боєприпасів, що не розірвалися. Артилерійські й ракетні удари завдаються фактично по всій області. Є випадки, коли диверсійно-розвідувальні групи заходять на доволі значні відстані. Є навіть в дуже віддалених громадах поодинокі випадки, коли виявляються боєприпаси", — розповів він.

За словами Желтонога, понад 50% лісів у Харківській області розташовані на тимчасово окупованій території. Про ситуацію там нині інформації немає.

На Харківщині заборонили відвідувати ліси. Фото: Сергій Желтоног

"На підконтрольній території маємо збільшення кількості й площі лісових пожеж. Унаслідок бойових дій у нас можливе катастрофічне збільшення площі лісових пожеж", — каже начальник відділу.

На Харківщині заборонили відвідувати ліси. Фото: Сергій Желтоног

Стосовно заборони полювання, за словами Желтонога, вона може покращити популяцію тварин.

"Те, що звірі забігають на околиці міста, означає, що вони просто тікають від бойових дій. Збільшення нашестя тварин, сподіваюся, не буде", — додав він.

Що відомо

  • У Харківській області на період дії воєнного стану заборонили відвідування лісів та полювання. Відповідне розпорядження 8 серпня підписав голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.