Нацгвардійці пропонують перейменувати вулиці у Харкові та Пісочині

Нацгвардійці пропонують перейменувати вулиці у Харкові та Пісочині

Нацгвардійці пропонують перейменувати вулиці у Харкові та Пісочині
. Пісочин. Березень 2023 року. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

Змінити назви двох вулиць у Харкові та у Пісочині пропонують гвардійці 5 Слобожанської бригади до Дня Нацгвардії України. Його відзначають 26 березня. Так хочуть вшанувати своїх побратимів, каже речниця бригади Діана Краснікова. Пропозиції гвардійців мають розглянути місцеві посадовці.

Вулицю Пермську у Новобаварському районі Харкова пропонують назвати ім'ям "5 Слобожанської бригади". З цією пропозицією до мерії звернувся колектив Нацгвардії, говорить речниця бригади Діана Краснікова.

"Від початку повномасштабного вторгнення вони були на захисті, коли військові РФ намагався взяти підступи до Харкова. Військове містечко, де базувалася бригада, поблизу вулиці Семінарської, 5 березня 2022 року зазнало подвійного прицільного ракетного обстрілу. Внаслідок авіаудару загинули 12 наших побратимів", — говорить Діана Краснікова.

Нацгвардійці пропонують перейменувати вулиці у Харкові та Пісочині
Пресофіцерка 5-ї Слобожанської бригади Нацгвардії Діана Краснікова. Березень 2023 року. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

Пресофіцерка каже, що нацгвардійці 5 Слобожанської бригади брали участь у значущих військових подіях.

"Вони відбивали атаки диверсійно-розвідувальних груп росіян. Брали участь у відомому на весь світ Слобожанському контрнаступі, який насправді змінив хід повномасштабної війни. Також одними з перших заходили до звільненої Балаклії, звільняли Ізюм, Борову. І в ці хвилини дуже багато гвардійців захищають не тільки Харківщину, а Донеччину та Луганщину", — розповідає Краснікова.

Тамара Моісеєва все життя прожила на вулиці Пермській. Каже, підтримує перейменування на честь бригади.

Нацгвардійці пропонують перейменувати вулиці у Харкові та Пісочині
Жителька Харкова Тамара Моісеєва. Березень 2023 року. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

"Ну її, цю Росію, вони злочинці. Треба пам’ятати й цінувати, що наші воїни роблять для України, тому я за це перейменування. Хай скоріше буде перемога, Героям Слава", — каже жителька Харкова.

Саме у Новобаварському районі є територія, де за різних часів розташовувалися військові формування, каже Діана Краснікова.

"5 Слобожанська бригада і в мирний час дуже часто залучалася до несення служби на Харківщині: гвардійці патрулювали вулиці, охороняли масові заходи. А у часи війни першими стали на захист. 5 Слобожанська бригада є невід'ємною частиною Харкова", — говорить Краснікова.

Нацгвардійці пропонують перейменувати вулиці у Харкові та Пісочині
Вулиця Пермська у Харкові. Березень 2023 року. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

"Я вважаю, що вулиця Пермська у місті, яке рік потерпає від російських обстрілів — це дуже дивно. Маємо створювати нову історію, нам є чим та ким пишатися. Якщо навіть громадськість не підтримає саме цю назву, будемо раді, щоб для назв російських міст і прославлення російської та радянської культури в Україні взагалі не було місця", — каже речниця бригади.

Нацгвардійці пропонують перейменувати вулиці у Харкові та Пісочині
Житель Харкова Федір Позняк. Березень 2023 року. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

"Я за. Чи так, чи по-іншому треба перейменувати. Але не тоді, коли війна триває", — говорить житель Харкова Федір Позняк.

За словами речниці бригади Краснікової, гвардійці чекають на рішення виконавчого комітету міськради.

Ще одне звернення Нацгвардія направила до Пісочинської селищної ради: просить перейменувати вулицю на честь місцевого жителя Миколи Чалого. 37-річний гвардієць загинув у лютому на Луганщині, стримуючи російські війська.

Його посмертно нагородили орденом "За мужність" III ступеню.

Чи змінювати назву вулиці, буде вирішувати місцева громада та комісія з питань перейменувань, пояснює Пісочинський селищний голова Олег Чернобай.

Нацгвардійці пропонують перейменувати вулиці у Харкові та Пісочині
Пісочинський селищний голова Олег Чернобай. Березень 2023 року. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

"Микола жив по вулиці Рижовській. Вона не підпадає під перейменування: раніше вона була вулицею Чапаєва. Ми у 2015 році перейменували її на Рижовську, це історична назва. Крім того, на цій вулиці жили хлопці, які теж загинули. Необхідно провести обговорення з мешканцями вулиці, яку будемо перейменовувати", — пояснює Олег Чернобай.

Пісочинський селищний голова каже, є такі вулиці, які з точки зору закону не мають вже носити такі назви.

Нацгвардійці пропонують перейменувати вулиці у Харкові та Пісочині
Вулиця Рижовська у Пісочині. Березень 2023 року. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

"Тому цей процес триває. Ми намагалися, щоб люди не відчували жодних складнощів після перейменувань: видавали довідки про зміну, щоб це був додаток до документів про місце проживання. Якщо у когось виникнуть труднощі з оформленням документів на свої житлові будинки, ми це зробимо безплатно у селищній раді", — обіцяє Чорнобай.

Загиблий боєць Микола Чалий був сусідом Лариси Малько.

Нацгвардійці пропонують перейменувати вулиці у Харкові та Пісочині
Жителька Пісочина Лариса Малько. Березень 2023 року. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

"Мені здається, що це не потрібно робити. Навіщо? Ми і так пам’ятаємо його, а навіщо перейменовувати вулицю? Трудяга, куди він тільки на заробітки не їздив, батькові та матері допомагав. Жити і жити б… Потім до тероборони пішов: і він, і його племінник разом з ним", — розповідає Лариса.

Лариса говорить, у Миколи залишилася наречена. Він хотів одружитися, але не встиг.

"Я вважаю, що це було б правильно. Тому що людина віддала своє життя за нас, за те, щоб наші діти й ми жили у мирі та, в першу чергу, були вільні від Росії й жили своїм життям",— говорить жителька Пісочина Вікторія Сухина.

Нацгвардійці пропонують перейменувати вулиці у Харкові та Пісочині
Жителька Пісочина Вікторія Сухина. Березень 2023 року. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

"Нічого не можу сказати, бо я його не знав. Якщо він заслуговує того, то повинна бути якась вулиця названа його ім’ям. Вважаю, що російських назв не повинно бути взагалі в Україні", — каже житель Пісочина Олександр Забігайло.

За словами Пісочинського голови, обговорення триватиме близько місяця. У громаді дерусифікації потребують 50 вулиць та провулків.

Що відомо

  • Пісочинська громада 8 лютого попрощалася з загиблим військовим Миколою Чалим, який з першого дня повномасштабного вторгнення пішов на фронт

Читайте також

"Думали, що зайдуть просто й легко": спогади нацгвардійця, який обороняв окружну Харкова 24 лютого

Батько пішов на фронт, щоб допомогти сину: історія родини нацгвардійців з Харківщини

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок