28-му українську антарктичну експедицію очолив геофізик з Харкова

28-му українську антарктичну експедицію очолив геофізик з Харкова

28-му українську антарктичну експедицію очолив геофізик з Харкова
. Богдан Гаврилюк. Фото: volyn.com.ua

Богдан Гаврилюк стане на чолі 28-ї української антарктичної експедиції. Геофізик з Харкова вже очолював експедицію раніше.

Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр.

Для Богдана Гаврилюка це буде десята зимівля, у центрі називають це рекордом серед учасників експедицій. Навесні 2022 року, повернувшись в Україну з експедиції, Богдан Гаврилюк став на захист України у лавах прикордонників.

"Дотепер він виконував завдання на півночі України, зокрема в Чернігівській області, а зараз повертається до не менш важливої місії — цілий рік забезпечувати роботу станції "Академік Вернадський", — сказано у повідомленні.

Також до команди експедиції приєднається геофізик з Харкова Андрій Сопін, для нього це буде четверта зимівля на станції.

Що відомо

  • До початку наукової діяльності Богдан Гаврилюк працював інженером на заводі імені Малишева, на якому виготовляли антарктичні усюдиходи. Згодом йому запропонували взяти участь в експедиції до Антарктиди. З другої спроби потрапив до команди механіком. Після тривалого перебування на континенті почав поєднувати технічну діяльність з науковою.

Читайте також

Стало відомо, хто став учасником нової української експедиції в Антарктиду

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок