Обов'язкову евакуацію оголосили з Вільхуватської, Дворічанської та Петропавлівської громад Харківщини

Обов'язкову евакуацію оголосили з Вільхуватської, Дворічанської та Петропавлівської громад Харківщини

Обов'язкову евакуацію оголосили з Вільхуватської, Дворічанської та Петропавлівської громад Харківщини
. Волонтери допомагають жителям окупованих території виїжджати за кордон. Фото: Суспільне Харків

У Куп'янському районі оголосили обов'язкову евакуацію з 10 населених пунктів Вільхуватської громади, а також усієї Дворічанської та Петропавлівської громад. У Куп'янській та Курилівській громаді обов'язкова евакуація передбачена для дітей та маломобільних людей.

Про це Суспільне Харків розказав т.в.о начальника Куп'янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич.

"Прийняли рішення щодо обов’язкової евакуації населення з 10 населених пунктів Вільхуватської громади, які наближені до кордону і перебувають під обстрілами, з усієї Дворічанської та Петропавлівської громади", — розказав Канашевич.

Ми такі, щоб вивезти всіх. Але ж ви розумієте, що значна більшість людей не хочуть виїжджати навіть попри обстріли.
Андрій Канашевич

"Окремо Куп’янська міська військова адміністрація ухвалила рішення щодо обов’язкової евакуації маломобільних груп населення і дітей. Це ж саме рішення ухвалила Курилівська громада", — каже Андрій Канашевич.

За його словами, з евакуацією допомагають волонтери та обласна влада: "Автобуси надають. Автомобілі надають волонтери. Червоний Хрест на своїх автомобілях виїжджає, вивозить людей".

Канашевич каже: якщо батьки відмовляться евакуювати дітей під час обов'язкової евакуації неповнолітніх, дітей вилучатимуть.

"Будемо вилучати дітей. Як раз зараз розглядаємо механізм, яким чином можливо вилучати дітей і чи це можливо в межах закону — якщо дитина перебуває у небезпечному місці, перебуває, наприклад, у такому місці, як Дворічна, де обстріли не закінчуються вже достатньо довго. Якщо є такі батьки, які наражають, мало того, що себе наражають на небезпеку, а ще й свою дитину — будемо приймати непопулярні рішення", — розказав Канашевич.

Скільки дітей та маломобільних людей будуть евакуювати, ще рахують.

Що відомо

  • 24 лютого керівник ОВА Синєгубов повідомив, що обладміністрація розглядає можливість обов'язкової евакуації з певних населених пунктів Харківщини через небезпеку обстрілів.

Читайте також

Евакуація на Харківщині: стало відомо, яку кількість людей волонтери вивезли за останні пів року

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок