Як убезпечити дітей від руху з Росії "Редан". Поради психологині та поліції

Як убезпечити дітей від руху з Росії "Редан". Поради психологині та поліції

Як убезпечити дітей від руху з Росії "Редан". Поради психологині та поліції
. Фото ілюстративне: Суспільне

У центрі Харкова 27 лютого поліція попередила масову бійку молоді. Правоохоронці встановили імена 245 людей, які зібралися на акцію лише 30 з них були повнолітніми. Начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов каже, що підлітки зібралися на запрошення Telegram-каналу "Редан". Слідчий називає це російською інформаційно-психологічною операцію.

Що встановила поліція та як батькам убезпечити дітей від впливу у соцмережах — матеріал Українського Радіо Харків.

"Редан" та "Антиредан" у Харкові: думка поліції

За словами Сергія Болвінова, "Редан" — це молодіжний рух, який поширився у лютому 2023 року.

"Він почав своє поширення з Москви, де вчинилась масова бійка, і там відомо, що загинули двоє підлітків. За нашою інформацією, це штучне поширення цієї субкультури, це російська інформаційно-психологічна операція. Її мета, за нашою думкою, це використання дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні", — говорить Сергій Болвінов.

28 березня у ймовірних організаторів заходу у Харкові відбувалися обшуки, поліцейські продовжують допити неповнолітніх як свідків у присутності батьків.

"Хочу уточнити, що там збиралося не тільки представники так названої "Редан", а і група "Антиредан", які вирішили не дати їм зібратися, і також вони збиралися аналогічним чином, використовуючи Тelegram-канали, закриті групи", — сказав Болвінов.

За його словами, підозру на 1 березня нікому не оголошували: "Ми встановлюємо джерела фінансування, адміністраторів цих інформаційних каналів".

Сергій Болвінов/Facebook
Коли майже 250 молодиків збираються в центрі міста Харкова з якимись ідейними переконаннями, а в деяких є при собі ножі, кастети, то це занепокоює поліцію
Сергій Болвіновначальник слідчого управління ГУНП в Харківській області

"Деякі з дітей не заперечують, що прийшли на це зібрання через заклики в Telegram-каналах, в групах "Антиредан" чи "Редан". Деякі пояснюють, що це таке, вони розуміють що це таке. Ну, але це діти, вони трошки інші, ніж дорослі, але на то вони й діти, щоб їх батьки контролювали й наставляли, скеровували в правильний рух", — каже начальник слідчого управління поліції Харківщини.

Читайте також: В Україні підлітки почали наслідувати російський рух "ПВК Редан". Що про це відомо

Сергій Болвінов зазначив, що на понад 70 батьків склади адмінпротоколи про невиконання ними своїх обов'язків.

"Потрібно бути друзями своїх дітей і проводити з ними більше часу, підтримувати їх, цікавитись, з ким вони спілкуються і як проводять дозвілля, тому що основна мета нашої роботи не покарати неповнолітніх, не покарати їхніх батьків, а не допустити, попередити можливу бійку і тяжкі наслідки", — сказав Болвінов.

Атакують психологічно вразливих

На думку психологині Катерини Соломянової-Кирильчук, батьки мають щиро цікавитися справами та життям дітей.

"Затягують дітей, які не захищені, вразливі психологічно. І це все починається з родини. Якщо у родині довірливі, міцні стосунки, то дитина туди або не потрапить, або вона прийде до батьків, і перепитає: "А що це таке, що тут не так?" Інколи батьки так само спекулюють маніпулятивними прийомами, і діти звикають, що це є нормою. Потім, коли адміни таких спільнот намагаються дитину шантажувати, затягнути, вона сприймає це нормально, не зчиняє галас, не йде до батьків і не ставить питань", — говорить психологиня.

"Підлітки прагнуть до соціалізації та гуртування. Це нормальна реакція підліткового віку. Також вони прагнуть до самоідентифікації, пошуків власного "я". Одне з найважливіших надбань підліткового віку — це приналежність до групи, особливо до спільноти своїх, таких як ти. Через це, що діти прагнуть пошуку компанії, якщо в них немає альтернатив поруч, вони, звісно, йдуть на вулицю або як зараз популярно, в інтернет, і в інтернеті шукають групи схожі за інтересами", — каже Катерина.

Що можуть зробити батьки?

  • Будувати довірливі стосунки. З цікавістю розпитувати, розмовляти. Подивитися, наприклад, ті самі аніме: не дивлячись на дивність художніх образів, там є гарні ідеї щодо дружби, родини тощо.
  • Виховувати власним прикладом. Якщо в родині існує культура насильства і культура засудження, то і діти будуть прагнути до таких компаній. Коли вони будуть потрапляти туди, їм буде здаватися це нормою. Почніть із себе.
  • Надавати альтернативу. Якщо дитина відвідує спортивні секції, творчі гуртки, благодійні заходи, то вона постійно зайнята. У неї є альтернативні варіанти компаній, які вона може обрати.

Що відомо

  • Ввечері 27 лютого поліція затримала 245 людей у центрі Харкова. За даними слідства, молодь зібралася на трьох локаціях, щоб влаштувати бійку. Заворушень не допустили. У порушників вилучили 17 ножів, кастетів, газових балончиків.
  • Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 294 (масові заворушення), ч. 2 ст. 304 (втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність) Кримінального кодексу України.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок