"Вікторія боролася за життя": як минув рік для двійні з Харківщини, яка народилася у перший день вторгнення РФ

"Вікторія боролася за життя": як минув рік для двійні з Харківщини, яка народилася у перший день вторгнення РФ

"Вікторія боролася за життя": як минув рік для двійні з Харківщини, яка народилася у перший день вторгнення РФ
. Юлія Колесник народила двійню у перший день повномасштабного вторгнення, лютий 2023 року. Фото: Суспільне Харків

24 лютого 2022 року жителька Харківщини Юлія Колесник народила передчасно: їй зробили кесарів розтин у Мерефі, а немовлят одразу евакуювали до Харкова. Через проблеми зі здоров’ям одна з доньок місяць провела в реанімації, яку облаштували в підвалі харківського перинатального центру.

Як минув цей рік для родини та як почуваються зараз — у матеріалі Суспільне Харків.

"Одна тут, а іншу шукайте"

Дівчатка-двійнятка Юлії Колєснік мали з’явитися на світ у середині березні 2022 року, але 22 лютого жінка відчула біль: подумала, що схопили нирки.

Юлія родом з села неподалік від Мерефи, раніше працювала у пологовому та в лікарні, коли завагітніла — доглядала тяжкохворих з інфарктами та інсультами.

Сама ж планувала народжувати у пологовому будинку на Салтівці. Зранку 24 лютого від поїздки до Харкова почав відмовляти її 18-річний син.

"Я зранку встала, мені син каже: "Мамо, а куди ти їдеш?". Я кажу: "Мені потрібно на прийом". "Мамо, війна". Я лікарці дзвонити на Салтівку, вона мені сказала: "Сюди не приїжджай, війна", — згадує Юлія.

Кесарів розтин Юлії зробили у Мерефі: Карина та Вікторія народилися з різницею у три хвилини.

"Я приїхала в Мерефу 24 лютого, мене хотіли на збереження покласти. У підсумку лікарка почала всюди телефонувати, мене вже ніде не приймали: ані обласний центр, ані салтівський. І вона на свій страх та ризик зробила мені кесарів розтин у Мерефі, а діток з авіацією та поліцією швидкою забрали до харківської дитячої лікарні на Олексіївці", — розповідає Юлія.

Народила двійню у перший день повномасштабного російського вторгнення
Юлія Колесник народила двійню у перший день повномасштабного вторгнення, лютий 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Умов для немовлят у пологовому не було, новонароджених одразу евакуювали до перинатального центру у Харкові. Батькам довелося розшукувати доньок.

"Наступного дня ми поїхали до обласного перинатального центру. Вийшов завідувач і сказав: "Одна тут у нас, а іншу шукайте". А ми питаємо: "Де по Харкову шукати другу дитину?". Він почав дзвонити й сказав, що наша дитина у перинатальному центрі на Салтівці", — згадує Юлія.

Карина та Вікторія

Через російські обстріли медики перинатального центру вимушені були переміститися до підвалу, де вони приймали пологи, розміщували породіль та немовлят.

У такий центр на Салтівці відправили доньку Вікторію, каже Юлія. Дівчинку назвали на честь майбутньої перемоги.

"Боролася за життя": як минув рік для двійні, яка народилася у перший день вторгнення РФ
Юлія Колесник народила двійню у перший день повномасштабного вторгнення, лютий 2023 року. Фото: Суспільне Харків

"Вона боролася за життя, їй дуже важко було, вона не могла сама їсти, у неї був зонд. Ми забрали Карину, а Вікторія місяць у підвалі прожила — слабенька була, під апаратом", — розповідає Юлія.

Зараз обидві доньки Юлії здорові: "Ранні вони у мене пташки, дуже рано встають. Я на кухню — вони за мною. Різні, вони різні. Вікторія у мене дівчинка капризна, а Каріну, якщо виведеш — то усім спекотно буде".

Народила двійню у перший день повномасштабного російського вторгнення
Карина та Вікторія народилися у перший день повномасштабного вторгнення, лютий 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Родина з однокімнатної квартири переїхала у приватний будинок у село неподалік від Харкова. Щоб купити його, позичили гроші. Малечі волонтери подарували візочки: "Я хотіла, мріяла про доньку, бачите, мені одразу двох".

У селі іноді чують обстріли, каже Юлія. Попри це у день народження донечок планує влаштувати свято та запросити рідних.

"Днями як гепало, ми аж підстрибували, і вікна тремтіли. Страх, була сумка зібрана на перший час, але потім я її розібрала. Сподіваюся, наші хлопці нас оберігатимуть, і переможемо", — говорить мати двійнят.

Рідний брат Юлії нині служить на фронті.

Читайте також

Кількість пологів зменшилася втричі: як війна вплинула на роботу перинатального центру у Харкові

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок