Пам'ятник Жукову у Харкові облили червоною фарбою

Пам'ятник Жукову у Харкові облили червоною фарбою

Пам'ятник Жукову у Харкові облили червоною фарбою
.

Бюст радянському маршалу на проспекті Жукова пошкодили вранці 19 травня.

Свідком події близько 5 ранку став працівник Адміністрації Немишлянського району, розповіла Суспільному голова адміністрації Тетяна Топчій.

За її словами, двоє невідомих облили фарбою пам'ятник і кинули банку. На цей звук зреагував черговий адміністрації. Наздогнати невідомих йому не вдалось.

Як повідомляє кореспондент Суспільного, зранку постамент відмивають комунальники і лагодять пошкоджені букви в імені Жукова.

Пам'ятник Жукову у Харкові облили червоною фарбою

До поліції з цього приводу поки ніхто не звертався, повідомили у відділі комунікації Головного управління Нацполіції Харківщини.

Що відомо

  • Пам'ятник Жукову не вперше зазнає пошкоджень. Його зносили противники 2 червня 2019 року під час з’їзду партії "Довіряй ділам". 11 липня за ініціативи міської влади бюст відновили.
  • У листопаді 2019 року пам'ятник обливали червоною фарбою.
  • На запит представника громадської організації "Світанок" Вадима Позднякова у Мінкультури відповіли, що 24 грудня 2019 року винесено наказ, яким пам'ятник не включений до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. За законом про декомунізацію пам'ятник має бути демонтований, наголошує Поздняков.
  • Міська влада вирішила не демонтувати пам'ятник. 9 травня до нього несли квіти.
  • 26 лютого 2020 року Харківська міська рада повторно перейменувала проспект Григоренка на проспект Жукова.
На початок