Близько 14 тис. жителів селища Слобожанське на Харківщині залишилися без опалення

Близько 14 тис. жителів селища Слобожанське на Харківщині залишилися без опалення

Близько 14 тис. жителів селища Слобожанське на Харківщині залишилися без опалення
. Селище Слобожанське на Харківщині. Листопад 2022 року. Фото: Слобожанська селищна рада

У Слобожанському Чугуївського району немає централізованого опалення. Зміївська ТЕС, яка живить селище, не працює внаслідок російських обстрілів. Близько 14 000 людей — без тепла.

Про це в ефірі Українське Радіо Харків 22 листопада розповів голова Слобожанської громади Дмитро Діхтяр.

"У нас все опалення централізоване. Є в декого альтернативне, газове, є на твердих видах палива, але на 90%, може, й більше — централізоване. Хто встиг, у кого були кошти на встановлення індивідуального опалення, щось встановили, але це одиниці. Люди купують електричні обігрівачі та вмикають їх", — каже голова громади.

Кілька будинків були без електрики, тому що згорів кабель

Жителів просять економно споживати електроенергію, говорить Діхтяр.

"Ми намагаємось застерегти населення, щоб вони побереглись і не спалили мережі, внутрішньобудинкові та міжбудинкові. Хоча такі приклади у нас вже є, у нас кілька днів кілька будинків були без електрики, тому що згорів кабель", — розповідає голова громади.

Читайте також: На реновацію ТЕЦ-3 у Харкові спрямували 70 млн грн — Терехов

У Слобожанському регулярно вимикають електропостачання, каже Діхтяр.

"Вимикають вимушено, щоб зберегти систему, тому що в системі електроенергія дуже малої потужності — 170 Вт, не вмикаються електроприлади, обігрівачі часто. Тут один вихід — Зміївська ТЕС повинна працювати і буде електрика, нічого іншого не передбачено. Будь-яка інша альтернативна система опалення буде набагато дорожче для населення, тому це і не робилося у мирний час", — розповідає голова громади.

Зараз дуже скрутне становище з бюджетом

Діхтяр говорить, у громаді розгортають намети, де люди зможуть обігрітися у холоди.

"Вимоги до роботи цих пунктів дуже високі, там потрібно дуже багато технічних засобів. Але зараз дуже скрутне становище з бюджетом, дуже ускладнені моменти оплати через казначейську службу. Туди потрібно купити і генератори, і засоби зв’язку, і засоби доступу до інтернету, щоб там було телебачення, були ліжка, щоб це працювало цілодобово", — каже Діхтяр.

Читайте також: "Думок залишити роботу не було". Монолог працівника ТЕС, в яку стріляла Росія

У громаді близько 11 таких пунктів: 5 у Слобожанському, решта — в інших селах, каже Діхтяр: "Ми зараз практично готові, купили буржуйки, ті генератори, які в нас були, розподілили по цих місцях. Усього у громаді 27 000 людей".

Про евакуацію населення зі Слобожанського не йдеться, каже голова громади.

Ми не знаємо, що пропонувати людям

"Для того, щоб про це розмовляти, нам потрібно знати, куди можна виїжджати. Поки що лунало: запитуйте у населення, хто хоче, хто вважає за потрібне. Але нам ніхто не сказав, куди їхати. Їхати на захід України — куди? Пів країни вже туди виїхало. Люди теж у нас запитують: що ви нам пропонуєте? А ми не знаємо, що пропонувати", — говорить Діхтяр.

Що відомо

  • Російські окупанти протягом повномасштабної війни обстрілюють критичну інфраструктуру Харківської області.
  • Кабінет міністрів України надав на відновлення інфраструктури у Харківській області 300 мільйонів гривень, у жовтні повідомила віцепрем’єрка Ірина Верещук.

Читайте також

На звільненій території Харківщини обстежують масштаби пошкоджень об'єктів критичної інфраструктури

На початок