"Ховали у кущах": у деокупованому Шевченковому на Харківщині повернули на місце пам'ятник воїнам АТО

"Ховали у кущах": у деокупованому Шевченковому на Харківщині повернули на місце пам'ятник воїнам АТО

"Ховали у кущах": у деокупованому Шевченковому на Харківщині повернули на місце пам'ятник воїнам АТО
. Пам'ятний знак захисникам України у Шевченковому повернули на місце після звільнення селища. Фото Валерія Приходька

Пам'ятний знак захисникам України, який під час окупації демонтували російські окупанти та місцеві колаборанти у селищі Шевченкове на Харківщині, повернули на місце.

Це зробили у жовтні, до Дня захисників і захисниць України, розповів Суспільне Харків голова Шевченківської громади Валерій Приходько. За його словами, у захопленому селищі окупанти і самоназваний голова Шевченкового Андрій Стрижко змусили зробити це місцевих робочих.

"Хлопці, звичайні роботяги, його дуже обережно зняли і заховали. Він був схований за колишнім приміщенням селищної ради, у кущах. До 14 жовтня, Дня захисників та захисниць, ми його на місце поставили", — сказав Валерій Приходько.

У селищі також планують відновити тризуб на стелі, яку разом з окупантами пошкодив Стрижко. Перед звільненням селища він втік до Росії, а його син, підозрюваний у допомозі окупантам, затриманий і перебуває під вартою.

Що відомо

  • 14 червня у соцмережах з'явилося відео наруги над державним символом у Шевченковому. На ньому двоє чоловіків зривають зі стіни герб України, після чого чоловік у головному уборі, схожому на папаху, штовхає уламки герба ногою. Чоловік у папасі — житель селища Андрій Стрижко, який під час окупації "очолив" селище.
  • Влітку 2022 року "голові" тимчасово захопленого селища Шевченкове Куп’янського району Андрію Стрижку оголосили підозру у руйнуванні пам'ятника захисникам України. Як повідомила прокуратура Харківщини, саме він разом з групою людей причепив до двох тракторів трос, зніс пам’ятник і наказав його вивезти.
  • Шевченкове звільнили від окупантів під час контрнаступу у вересні 2022 року.
На початок