Перейти до основного змісту
Близько 340 тис. жителів деокупованих громад Харківщини отримали гумдопомогу — ОВА

Близько 340 тис. жителів деокупованих громад Харківщини отримали гумдопомогу — ОВА

Близько 340 тис. жителів деокупованих громад Харківщини отримали гумдопомогу — ОВА
. Гуманітарна допомога на Харківщині. Жовтень 2022 року. Фото: Влад Саковіч/пресслужба ОВА

Понад 460 т продуктів доправили на деокуповані території Харківської області, продукти вже отримали близько 340 тис. людей.

Про це Українському Радіо Харків розказала заступниця директора обласног Департаменту науки й освіти Ольга Алфьорова, яка координує видачу гуманітарної допомоги в області.

Гуманітарна допомога для деокупованих громад

Як схарактеризуєте надання гуманітарної допомоги в області?

Наразі основним пріоритетом надання гуманітарної допомоги є деокуповані території. Роботою Гуманітарного штабу охоплено майже 95% людей, які проживають на деокупованій території. Приблизно 340 тис. людей вже отримали гуманітарну допомогу, за нашими даними. Це понад 460 т продуктів, а також близько 270 тис. продуктових наборів.

"Пакет кожному громадянину" ми також туди направляємо. Вони не повністю ще покрили потребу, але продукти, які не в наборах, а хліб, сипучі продукти, також ми враховуємо, і намагаємось повністю покрити потребу.

Також майже 180 000 гігієнічних наборів також поїхали на деокуповані території. Ми намагаємось зробити цю допомогу різнопрофільною.

Видача гуманытарної допоммоги на Харківщині
Гуманітарна допомога на Харківщині. Жовтень 2022 року. Фото: Влад Саковіч/пресслужба ОВА

Щодо нагальних потреб — люди, що мешкають там, де немає світла, а значить, не працюють магазини, в першу чергу, їм потрібна саме їжа і гігієна.

Від тих міст, де немає ще централізованого опалення, світла, звичайно, ми постійно отримуємо запити від громад на генератори, твердопаливні печі. Ця потреба теж частково починає покриватись завдяки нашим іноземним партнерам та ХОВА.

Які організації допомагають Харківщині гумдопомогою

А хто більше донатить, допомагає з тими ж генераторами? Бо це коштовна річ, я думаю, що потрібно їх чимало, щоб покрити потреби Харківської області.

Один з найбільших партнерів — це ООН, вони дуже активно збирають ці потреби й намагаються її покрити. Збирають завдяки нам, ми долучаємось до всіх цих оперативних даних. Постійно моніториться ситуація ООН.

Читайте також: Як отримати грошову допомогу від ООН у Харкові: покрокова інструкція

"Червоний Хрест", але він більше спеціалізується по харчових та гігієнічних наборах. Але теж активно долучаються і роблять великий вклад.

Продуктовий набір для жителів деокупованих громад Харківської області
Гуманітарна допомога на Харківщині. Жовтень 2022 року. Фото: Влад Саковіч/пресслужба ОВА

І є така компанія волонтерська — ADRA, вони також дуже активно працюють саме по маленьких містечках, самостійно туди дістаються, покривають найвіддаленіші куточки. Якщо гумконвой ОВА їде до Куп’янська або до Ізюма, і вже звідти розподіляється децентралізовано, то саме ADRA, за що їм велика дяка, їздить в найменші куточки на своєму автомобілі і видає людям з рук в руки. Це дуже важливо.

140 т продуктів для Куп'янська

Де на деокупованих територіях найскладніша ситуація?

Звичайно, у Куп'янську. Якщо інші райони були окуповані частково, Куп'янський був окупований повністю. І дуже багато там пошкоджено і зруйновано будівель, комунікацій, там найбільша проблема зі світлом.

То у будівельних матеріалах також є потреба?

Так, і в Чугуївському районі, і в Ізюмському. Але Купянський постраждав, мабуть, за кількістю найбільше.

Читайте також: "Газу немає, і 90%, що його і не буде" — очільник Вовчанської військові адміністрації

Враховуються запити з боку громади, яка збирає потреби людей — така система видачі найбільш ефективна?

Як тільки з кимось є зв'язок, збираємо кількість людей, які живуть у населеному пункті. І потім згідно з коефіцієнтами, намагаємось покрити повністю потреби згідно з кількістю людей.

Якщо я сказала, що Куп'янськ найбільше потребує, то для порівняння можу сказати, що туди у РВА направили 140 т продуктів. При цьому у Богодухівську громаду — 34 т.

Чи є поділ на категорії громадян — наприклад, в першу чергу малозабезпечені, пенсіонери?

Допомога доставляється всім, тому що наразі люди, які проживають там, вони всі малозабезпечені і всі у дуже скрутному становищі. Там немає тих, хто себе непогано почуває після стількох місяців окупації. Тому ми при розподілі зазвичай не беремо це до уваги, бо зараз всі потребують допомоги.

Розподіл гуманітарної допомоги на Харківщині
Гуманітарна допомога на Харківщині. Жовтень 2022 року. Фото: Влад Саковіч/пресслужба ОВА

Так в нас є дані — багатодітні сім’ї, пенсіонери, ми збираємо ці дані по категоріях. Але при розподілі кількості гуманітарної допомоги не беремо це за основу, а беремо саме кількість людей взагалі.

Гуманітарна допомога для ВПО та харків'ян

Як з видачею гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам, тим, хто втратив житло?

Вона також є, попри пріоритетні зараз напрямки. Наразі між територіальними громадами Харківської області розподілили майже 34 тис. т, це неймовірна кількість продуктів. При цьому ще 1 177 000 продуктових наборів.

Видача гумдопомоги на Харківщині
Гуманітарна допомога на Харківщині. Жовтень 2022 року. Фото: Влад Саковіч/пресслужба ОВА

З 21 липня ми фасуємо і формуємо продуктові набори самостійно на території Харківської області. До переліку товарів входять консерви м’ясні та овочеві або рибні та овочеві, хліб або хлібці, або борошно для випічки, чай або кава, обов’язково рис, гречка або інша каша, сухе або згущене молоко.

Яка періодичність видачі такого пакета на громадянина, що мешкає на Харківщині?

У випадку деокупованих територій про періодичність поки що не може йти мова, бо їх щойно звільнили. У деякі регіони така допомога надходила поки що лише один раз. Бо ми хочемо встигнути всюди.

Взагалі за планом такий пакунок кожен громадянин має отримувати раз на місяць. Але зараз все йде туди, на деокуповані території, і в Харкові тимчасово припинили видачу таких пакунків для харків’ян. В нас було 17 відділень, на яких видавали ці пакунки з попередньою реєстрацією у чат-боті, але зараз всі наші сили спрямовані туди.

Читайте також

9 пошкоджених обстрілами ринків у Харкові частково відновили роботу

Топ дня

Вибір редакції

На початок