Меморіал, пропагандистські газети та консерви залишили по собі росіяни після втечі з Козачої Лопані в Харківській області. Речі загарбників місцева влада хоче зберегти та передати у музей.
Залишки боєприпасів лежать перед входом до приміщення Козачолопанської селищної ради. Під час окупації росіяни влаштували тут своє місце пам’яті — про загиблих у теракті, скоєному 17 березня, розповідає речник голови Дергачівської громади Олександр Кулік.
"Окупанти відігнали свій "Град" у Турове — тоді окуповане село Золочівської громади, воно трохи південніше від Козачої Лопані. Обстріляли посеред білого дня Козачу Лопань, тут загинули люди. Окупанти звинуватили в усьому Україну, розгорнули цілу історію, нагнали сюди купу своїх пропагандистів", — розповідає Кулік.
Читайте також: У деокупованій Козачій Лопані на Харківщині знайшли братську могилу
У селищній раді знайшли символіку окупантів: прапор та стрічки. В одній з кімнат на столі — банки з гуляшем, на полиці — російська газета.
У кабінеті, в якому 10 років працював очільник Дергачівської громади Вячеслав Задоренко, вцілів його альбом із фотографіями.
У селищі під час окупації жила мати Задоренка.
"У перші дні війни вони мою матір роздягали, ставили на коліна, на сніг виганяли, фізично знущалися, били прикладом. Пережила вона багато таких страхіть. Місцеве населення звинувачувало її в тому, що в усіх бідах винувата вона, бо вона мене народила. Місцеві люди були озлоблені, коли наші війська вибивали окупантів, вони пропагандували, що я віддавав наказ знищувати село", — каже Задоренко.
Дивіться також: Голова громади зустрівся з мамою у звільненому селі на Харківщині
Усі речі, які залишили по собі загарбники на деокупованій частині Дергачівщини, Задоренко планує помістити в музей. Каже, місце для нього ще вибирають.
Що відомо
- Селище Козача Лопань розташоване у близько 10 км від кордону з РФ на півночі Харківської області. Селище окупували у перші години повномасштабного вторгнення РФ в Україну. 11 вересня Козача Лопань перейшла під контроль Збройних сил України.
Читайте також
Банки, пошта, магазини: що відновило роботу у деокупованій Балаклії на Харківщині