"На 80% достовірні": голова Ізюма — про списки загиблих від вторгнення РФ жителів міста

"На 80% достовірні": голова Ізюма — про списки загиблих від вторгнення РФ жителів міста

"На 80% достовірні": голова Ізюма — про списки загиблих від вторгнення РФ жителів міста
. Ілюстративне фото/Izyum live news/Telegram

Оприлюднені списки із прізвищами загиблих внаслідок вторгнення Росії жителів Ізюма Харківської області на 80% відповідають дійсності. Найбільша кількість загиблих була на початку повномасштабної війни.

Про це в етері "Українського радіо Харків" повідомив Ізюмський міський голова Валерій Марченко.

Списки загиблих жителів Ізюма, складені російськими окупантами, 24 липня опублікувало видання "Обрії Ізюмщини", яке перебуває в евакуації.

"Я бачив ці списки, інформація на 80% достовірна. Це коли були авіанальоти, удари по місту. Люди гинули, ховати їх не було можливості, ховали їх і в парках, і на городах. Потім у нас були дві багатоповерхівки — на Хлібозаводській, на Першотравневій — де люди були заживо засипані під будівлями. З-за річки бив танк прямим наведенням і секцію будинку розділив навпіл, там в одному і в другому майже по 50 людей загинули", — сказав Марченко.

За його даними, найбільше людей гинули на початку повномасштабного вторгнення Росії. Йдеться не лише про тих, хто загинув від російських обстрілів, але й про тих, хто вчасно не отримав медичну допомогу. Загалом нині відомо про близько 500 загиблих лише в Ізюмі.

"І у нас немає інформації по наших старостинських округах. Це особливо стосується Кам’янського старостинського округу, де йшли дуже сильні бої. Село Кам’янка розташоване одразу за містом Ізюм у бік Слов’янська", — розповів Марченко.

"Щільність ударів була набагато більшою, ніж у Маріуполі"

Коментуючи слова секретаря Ради національної безпеки та оборони Олексія Данілова про те, що Ізюм зазнав більше обстрілів, ніж Маріуполь, Марченко сказав, що йдеться і про ракетні, і артилерійські обстріли, і авіанальоти.

"Місто Ізюм над усе страждало від авіанальотів. Однієї доби ми нарахували 26 авіанальотів, кожен літак випускав по дві бомби або ракети. Це за один день, а авіанальоти були щодня. І уже коли росіяни зайшли на лівобережну частину міста, тоді почали працювати і "Гради", інші РСЗВ, танки били прямим наведенням. Я думаю, що місто Ізюм постраждало, якщо брати територію і кількість жителів — Маріуполь же набагато більший — щільність ударів була набагато більшою, ніж у Маріуполі".

Що відомо

  • Найбільшу кількість обстрілів зазнав не Маріуполь, який окупанти крили вогнем протягом кількох місяців, розповів секретар РНБО Олексій Данілов. За його словами, найбільше ракет окупанти випустили по Ізюму Харківської області
На початок