Перейти до основного змісту
У звільненій від окупантів Вільхівці на Харківщині зруйновано 90% житла — сільрада

У звільненій від окупантів Вільхівці на Харківщині зруйновано 90% житла — сільрада

У звільненій від окупантів Вільхівці на Харківщині зруйновано 90% житла — сільрада
. Розбита російська техніка у селі Вільхівка під Харковом. Суспільне Харків

У селі Вільхівка у східному передмісті Харкова після російської окупації зруйновано 90% житла, найбільше постраждала вулиця Українська, розповідають місцеві жителі. Повернутися їм дозволили нещодавно: село звільнили близько місяця тому, але воно було заміноване, працювали піротехніки. Що залишили по собі окупанти і який вигляд нині має Вільхівка — у матеріалі Суспільного.

В’їзд до села Вільхівка, куди окупанти зайшли у перший день масованого вторгнення, перегороджений згорілою російською технікою. У березні згоріла і школа. У ній засіли росіяни.

"Був комп’ютерний клас, був спортзал. Усе це в один прекрасний момент — прийшли гості, як ми їх тут називаємо, і все це зруйнували. Росіяни її зайняли як казарму", — розповідає житель села Андрій Куртин.

Любов Коркіна працювала у школі понад 20 років, нині вона інспекторка у сільській раді.

"Спасали людей, по 10 людей в "Жигулі" кидали, вивозили. Вивозили до останнього, усіх, хто хотів, всіх вивезли. А залишилися тільки ті, які сказали — будемо сидіти, не підемо нікуди. З 26 лютого у нас немає ні світла, ні води, ні газу. Люди страждали, виживали, готували на вогні", — говорить працівниця Вільхівської сільради Любов Коркіна.

Андрій Куртин згадує, як після бою вбиті росіяни лежали по всій Вільхівці, окупанти не забирали тіла: "Кинули, їм свої солдати не потрібні".

Повертатися додому людям дозволили лише зараз. Але у багатьох дому більше немає. У селі знищено щонайменше 90% будівель, говорить працівниця сільради Любов Коркіна.

"Я не знаю, що робити з людьми, які звертаються до мене. "Любове Іванівно, куди нам вертатися? Нема житла", — переповідає слова односельців Коркіна.

Місцева жителька показує зруйнований будинок, від якого залишилася цегла: "Я до 14 березня була тут. А 14-го поїхала до Харкова. Більше ми не витримали — без світла, без води, без газу. Поїхала до дочки".

Читайте також

У звільненій Малій Рогані на Харківщині близько 10 поховань загиблих від обстрілів — поліція

Топ дня
Вибір редакції
На початок