Частина людей, яких депортували з Ізюма до РФ, змогли повернутися до України — міськрада

Частина людей, яких депортували з Ізюма до РФ, змогли повернутися до України — міськрада

Частина людей, яких депортували з Ізюма до РФ, змогли повернутися до України — міськрада
. Максим Стрельник/Facebook

Частина жителів Ізюма, яких російські військові депортували на територію РФ, змогли повернутися до України через країни Європейського Союзу.

Про це 16 травня в телеефірі розказав начальник відділу Ізюмської міськради Максим Стрельник.

"Ми знаємо про випадки, коли людей насильно депортували, вивозили на територію РФ. Наші жителі, громадяни України перейшли кордон на КПП "Чугуновка", й після цього їх доправили у Бєлгород, пізніше вони проходили так звані фільтраційні табори, з ними спілкувалися спецслужби, вирішувалася подальша доля на території РФ. Деякі з цих людей поїхали до родичів, які у них є в Росії. Частина людей перейшла кордон з ЄС, й через Естонію, Латвію, Литву, Польщу змогла повернутися в Україну", — розказав Максим Стрельник.

За словами Стрельника, на 16 травня в Ізюмі залишаються понад 15 тисяч жителів, в проханні евакуювати людей окупанти відмовляють.

"Російські окупанти активізували свою радіоелектронну боротьбу, все рідше місцеві можуть додзвонитися до рідних, волонтерів, місцевої влади. У місті — гуманітарна катастрофа. Понад тиждень окупанти забороняють залишати Ізюм навіть власним транспортом. До цього така можливість була певними маршрутами. Зараз місто повністю заблоковане", — сказав Максим Стрельник.

Що відомо

  • 4 квітня у Генштабі ЗСУ повідомили, що жителів тимчасово окупованого Росією Ізюма почали примусово вивозити на територію РФ. На 16 квітня було відомо про понад 50 жителів Ізюма, яких вивезли до РФ.
  • За даними міського голови Ізюма Валерія Марченка, з 15 березня місто повністю заблоковане з усіх сторін російськими окупаційними військами. Гуманітарних коридорів, щоб вивезти ізюмчан, окупанти українській стороні не погоджують. Евакуювати частину людей вдалося у середині березня.

Читайте також

В Ізюмі ЗСУ знищили склади, на яких окупанти зберігали боєприпаси — Генштаб

На початок