Замість аудиторії та дошки — погріб будинку, облаштований власноруч. Саме так свої лекції з літератури викладач Харківського національного університету імені Каразіна Михайло Сподарець проводить вже другий тиждень.
У погребі почувається безпечніше, сирени не відволікають від лекцій, розповідає викладач.
"Коли пролітав літак, у мене тут неподалік бомбили завод Шевченка, танкове училище, на Холодну гору прилітало. Повітряної тривоги не було, а літак було чути, то я одразу сюди застрибував. Зрозумів, що так безпечніше", — згадує Сподарець.
У погребі науковця є все необхідне: вода, ковдра, теплі речі, а також домкрат.
"Є небезпека в цьому підвалі, що його може завалити. Принаймні, бетонну плиту на ньому я сам заливав, сусід допомагав мені. Я спустив вниз автомобільний домкрат, є залізні балки, принаймні можна буде підняти ляду вгору", — каже викладач.
Навчання в Каразінському університеті відновили минулого тижня, студенти навчаються дистанційно.
"Шукаємо нові форми роботи. Частина викладачів, які живуть на Олексіївці, в метро фактично живуть. Частина — хто де. От у мене є можливість, я спокійно виходжу на лекції", — каже Михайло Сподарець.
Від звичного для себе костюма та краватки на час викладання у погребі відмовився.
"Я викладаю постмодерну літературу, і я подумав, що якщо постмодерна література, то і викладач має виглядати постмодерно", — говорить Сподарець.
Читайте також
Художня студія у Харкові планує онлайн-навчання та заняття з дітьми у метро
На уроки — з укриття: як вчителька з Харкова навчає дітей під час війни
Харківська вчителька проводить уроки для дітей, які ховаються в метро