Аліні Щегурець після розстрілу пасажирського автобуса на трасі Ізюм-Харків 26 лютого лікарі хотіли ампутувати ногу — у дівчини відкритий перелом ноги та ще два наскрізних кульових поранення. Свідчення уцілілих пасажирів після нападу військових РФ.
Росіяни, чеченці, дагестанці
Поранена пасажирка автобуса Юлія 26 лютого їхала з 17-річним сином до батьків у Слов'янськ. Вона нарахувала понад 20 людей в автобусі. За її словами, 14 людей вижили, водій та ще семеро пасажирів загинули.
"Ми з сином сиділи позаду в автобусі, почули, кулі почали летіти, почали люди кричати, нахилились, ніхто ж не розумів, що відбувається. Після обстрілу нам сказала підняти руки, ми підняли руки догори, оскільки водія вбили одразу, автобус був заблокований — ніхто не міг звідти вийти. Нам допомогли вилізти через вікна", — розповідає Юлія.
У жінки — наскрізні кульові поранення плеча та зап'ястя. У сина — осколкові поранення ноги, його виписали 1 квітня.
"Вони (військові РФ — ред.) такі були, нічого не казали. Деякі були налякані, деякі були "відморожені". Там були не тільки росіяни, там були й чеченці, дагестанці, усі молоді хлопці. Тих, кого я бачила. Деякі казали "вибачте", деякі дивилися просто, як на м'ясо на нас. Одиниці були такі, що води подали, медик першу допомогу надав, бо всі тяжкі були, у всіх травми були", — згадує пасажирка автобуса.
Спершу кулемети, потім автомати
У праву ногу Аліни Щегурець встромлені спиці — через відкритий перелом її кінцівка має бути зафіксована апаратом Ілізарова щонайменше три-чотири місяці.
"В мене один відкритий перелом кістки. Інша рана на іншій нозі — теж наскрізна. І третя рана — на стегні, теж наскрізна. Мені хотіли ампутувати ногу спочатку, потім вирішили спробувати врятувати. Кажуть, що все нормально йде зараз, заживає", — говорить Аліна.
Коли автобус їхав по трасі, російські військові стояли на узбіччі й звідти почали обстріл, згадує дівчина: "Я бачила, як вікна почали тріщати, потім почали з'являтися дірки, потім починають літати кулі, порох, дим... Ось це все потрапляє в рот. Ти кричиш — все в тебе в роті. Спершу кулемети, потім автомати просто".
"Потім автобус зупинився, почали вибивати вікна, вони й так вже були... Кажуть піднімайте руки, вилізайте з автобуса. Всі, хто міг, повилізав сам. Я не змогла вилізти сама, я сіла на вікно. Мене опустили на землю, поклали якийсь рюкзак під голову, лікар перев'язав мені ногу", — згадує дівчина.
За прогнозами лікарів, кістки будуть заживати впродовж ще семи місяців.
Що відомо
- 26 лютого на трасі Ізюм-Харків поблизу села Волохів Яр війська РФ обстріляли пасажирський автобус з людьми, який рухався за маршрутом Харків-Торез на Донеччині.
- Російські військові, які були на місці розстрілу, не дали медикам зайти до самого автобусу, щоб порахувати кількість загиблих. Окупанти дозволили забрати лише поранених, їх повезли до лікарень Чугуєва та Балаклії.