Карантин на Харківщині: Кучер просить не спекулювати на питанні "де ми залишимо дітей"

Карантин на Харківщині: Кучер просить не спекулювати на питанні "де ми залишимо дітей"

Карантин на Харківщині: Кучер просить не спекулювати на питанні "де ми залишимо дітей"
.

Голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер сподівається, що органи місцевого самоврядування виконають постанову уряду і заборонять навчання у школах.

Про це він сказав сьогодні на брифінгу, який наживо транслювало Суспільне у Facebook.

"Щойно були представники Харківської міської ради на комісії. Я звернувся до них і наполегливо просив все ж таки виконати постанову Кабінету міністрів від 11 березня. На що від керівників Департаменту освіти та охорони здоров'я Харківської міської ради, що це питання буде переглянуто, оскільки їх рішення приймалося до того, як сама постанова була оприлюднена... Тому ми сподіваємося, що на мої зауваження Харківська міська рада зважить і все ж таки прийме рішення, яке відповідатиме цій постанові, яку ми зараз обговорюємо", — сказав Кучер.

За його словами, на засіданні обласної комісії з надзвичайних ситуацій представники міської влади повідомили, що "в харківських школах, навчальних закладах, навчається 200 тисяч дітей, і куди ми можемо їх теж подіти".

"Але я одразу повідомив, що це здорові діти. Тоді давайте ми все ж таки забезпечимо ті заходи, які прийняті на рівні держави для того, щоб ці наші діти залишилися здоровими", — сказав голова обладміністрації.

"Ми розуміємо, що це дуже важливо, я не хотів би, щоб спекулювали на тому питанні, "а де ми можемо залишити дітей". Ми ж не вперше вводимо карантин в області і взагалі в Україні. Це не перший такий захід. Чому зараз ми піднімаємо лише такі питання?" — додав він.

Кучер також нагадав про відповідальність представників влади.

"Я сподіваюсь, що місцева влада, як в місті Харкові, так і в Первомайському, і в інших містах прийме зважене рішення і закриє школи на карантин. Виконає постанову уряду. Це не моя забаганка, це рішення, яке прийняте урядом. І вся відповідальність за батьків, за дітей, якщо це стосується навчальних закладів, якщо такі рішення органами місцевими самоврядування не будуть прийняті, то вся відповідальність лежить тоді на керівниках цих органів. Це теж необхідно розуміти", — зазначив голова ОДА.

Директорка Департаменту освіти і науки міськради Ольга Деменко у коментарі Суспільному сказала, що усі надані центральною владою рекомендації виконуються у відповідності до законодавства.

Кучер сказав, що спілкувався з Ольгою Деменко.

"Я чітко їй повідомив, що в постанові, якщо ми обговорюємо постанову, досить конкретно зазначено: заборонити відвідувати заклади освіти. Саме заборонити. Це взагалі не може обговорюватися", — сказав Кучер.

Що відомо:

  • 11 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення про обмеження проведення масових заходів за участі 200 і більше осіб і введення карантину в навчальних закладах по всій Україні на три тижні з 12 березня по 3 квітня.
  • У Харкові вирішили не припиняти навчальний процес у школах Харкова.
  • Голова Харківської ОДА закликав владу Харкова виконати рішення про карантин.
На початок