36-річна харків'янка розповіла слідчим, що скоїла вбивство та спробу самогубства після інформації від лікарів щодо стану свого здоров'я.
Про це на брифінгу 8 грудня розповів речник прокуратури Харківщини Дмитро Чубенко.
"За попередньою інформацією, вона на психіатричному обліку не перебуває. Також не перебуває на якомусь іншому обліку. Щодо її дій, наразі відомо, що вона сказала, що лікарі повідомили їй про тяжке захворювання, яке в неї було виявлено, і жінка вирішила вчинити самогубство та вбити свою дитину, оскільки, з її слів, ніхто не зміг би піклуватися, як вона, за її дитиною", — сказав речник прокуратури.
За його словами, вдома в момент цих подій перебував 66-річний батько жінки, який не чув, що відбувається. За даними прокуратури, мати виховувала сина сама.
Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 115 — "Умисне вбивство". За п. 2 ч. 2 ст. 115 (вбивство малолітньої дитини) їй загрожує до 15 років тюрми.
Доповнено 19:50. Як повідомив речник прокуратури Харківщини Дмитро Чубенко, жінка відмовилася від надання показів, посилаючись на ст. 63Стаття 63. Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом Конституції України.
Телефони довіри та допомога фахівців
Як повідомили Суспільному у пресслужбі Харківської облдержадміністрації, жінки у скрутному становищі можуть повідомити про свою проблему до Департаменту соціального захисту або територіальних відділень соцзахисту. У випадку домашнього насильства варто звертатися на гарячу лінію для постраждалих за номером 1547. Також є гарячі лінії при департаментах обладміністрації, зокрема — Служби у справах дітей. У Харкові також існує Харківський міський центр соціальних служб "Довіра", який може надати інформаційні, психологічні, юридичні консультації.
"У нас інформація така, що це повна родина, є батько у цієї дитини, є дідусь. Тобто, якби мати мала якусь хворобу і, дійсно, були якісь хвилювання щодо подальшої долі, якби щось трапилось з нею, то є інші члени родини, які проживали разом із нею. В будь-яких обліках будь-яких негативних проявів з боку матері не було. Тобто під наглядом ні соціальних служб, ні служб у справах дітей, ні поліції ця родина не перебувала", — сказала Суспільному начальниця Служби у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації Ольга Шевченко.
"Є дуже багато телефонів довіри, вони в доступі, якщо задати пошук з будь-якого пристрою, в Інтернеті можна знайти купу телефонів довіри з різних напрямків. Працюють державні. Є Центр соціальних служб, у них є телефони, є міський центр, він називається "Довіра", тобто якби якась була потреба отримати певні послуги, допомогу, за нею можна було звернутися і отримати ці послуги", — наголосила Шевченко.
Що відомо
- Вранці 8 грудня у квартирі дев'ятиповерхового будинку на вулиці Академіка Павлова, 132 у Харкові знайшли мертвим дворічного хлопчика. Його мати вистрибнула у вікно з четвертого поверху, з травмами жінку забрали до лікарні.
- Поліцію на місце події викликала сама жінка, повідомили у прокуратурі регіону. Вона перебуває у реанімації з переломами тазу та ребер.