На Харківщині критичний стан правосуддя через нестачу кадрів — голова апеляційного суду

На Харківщині критичний стан правосуддя через нестачу кадрів — голова апеляційного суду

На Харківщині критичний стан правосуддя через нестачу кадрів — голова апеляційного суду
. Судова влада України

Харківській апеляційний суд на межі зупинки роботи через нестачу працівників.

Про це на виїзному засіданні комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності 22 листопада повідомила голова суду Олена Грошева.

"Стан правосуддя в Харківській області на теперішній час критичний. Судді місцевих судів завантажені у найбільших судах майже на 70%. Що стосується апеляційного суду, то апеляційний суд на межі зупинення своєї роботи в цілому", — сказала голова Харківського апеляційного суду.

За її словами, ситуація у судах зокрема впливає на своєчасний розгляд справ, пов'язаних із ДТП. Порушення строків є підставою для закриття проваджень.

Читайте також: Розвиток молоді, залучення бізнесу: що пропонують чиновники для запобігання ДТП у Харкові

За словами Грошевої, у 2012 році в апеляційному суді працювало 94 судді, по 44 судді у кожній палаті (з розгляду цивільних справ та кримінальних справ).

"На теперішній час новий Кримінальний процесуальний закон перетерпів змін, він новий, і навантаження на суди апеляційної інстанції зросла у п'ять разів, тому що оскаржується кожне рішення", — сказала Грошева.

З 2013 року кількість суддів щоразу спадала. На листопад 2021 року в Харківському апеляційному суді працює 14 суддів (по сім у кожній палаті).

"Зважаючи на те, що кожне рішення в апеляційній процедурі приймаються колегією у складі трьох суддів, то не важко зробити висновок, що в апеляційному суді працює 4 колегії, дві при розгляді кримінальних справ та дві цивільні. А зважаючи на процесуальний час, витрачений при розгляді справи, не важко зробити висновок про те, що на сьогодні в Харківському апеляційному суді, в палаті по розгляду кримінальних справ працюють два судді", — зазначила Грошева.

Вона звернула увагу членів парламентського комітету на "критичний стан правосуддя" у Харківському апеляційному суді.

"Коли 530 справ — навантаження на одного суддю апеляційного суду в Україні, в Харківському апеляційному суді це 1500", — сказала голова суду.

За словами Грошевої, суддям доводиться призначати розгляд справ на 2022 рік. "І не на початок, а на вересень та жовтень", — сказала голова суду.

Що відомо

У Харкові — виїзне засідання комітету Ради: обговорюють аварійність на дорогах. Трансляція

На початок