Розвиток молоді, залучення бізнесу: що пропонують для запобігання ДТП у Харкові

Розвиток молоді, залучення бізнесу: що пропонують для запобігання ДТП у Харкові

Доповнено
Розвиток молоді, залучення бізнесу: що пропонують для запобігання ДТП у Харкові
Суспільне Харків

У Харківській облдержадміністрації пропонують залучати меценатів до виховання і розвитку молоді, щоб запобігти аваріям на дорогах регіону.

Про це на виїзному засіданні ВР 22 листопада сказав керівник Харківської облдержадміністрації Олександр Скакун.

"Для мене це насамперед про виховання молоді, дітей. Тому що в саме цих аваріях ми бачили, що десь недоробили батьки, недоробило суспільство в цілому. Тому я вважаю, що ми повинні аналізувати й цей аспект проблеми, й підіймати його у стінах Верховної Ради, й на цьому комітеті", — сказав Скакун.

Він також пропонує залучати бізнесменів, меценатів.

"Коли бізнес буде активно брати участь у цій роботі. І у прямому сенсі забирати дітей з вулиці. Я знаю, що вже прийнятий Закон "Про меценатство" у спорті. Наразі готується в комітеті Закон "Про меценатство" у культурі. Але після закону у спорті ми не побачили такого сильного руху з бізнесу в бік виховання людей, тому що, мабуть, там треба більш чітко прописати критерії саме пільг для бізнесу, який займається меценатством і у спорті, й у культурі — й подивитися на проблему саме з цієї сторони.

На думку Скакуна, судова система повинна сприяти справедливому покаранню винуватців ДТП.

"Вони теж повинні знати, що вони учасники цього виховного процесу суспільства. І, якщо є такі страшні ДТП, то я впевнений: застави повинні бути мільйони гривень", — висловився т. в. о. голови ОДА, додавши, що він не вважає, що таким чином впливає на суд.

"Якщо ми не почнемо займатися розвитком молоді, долучати їх до спорту, навчання і так далі, то нам необхідно буде будувати, вибачте, тюрми", — погодилася зі Скакуном Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко.

На її думку, потрібно внести зміни до законодавства та обласних програм.

"Ці програми працюють, але мають реалізовуватися більш ефективно. На законодавчому рівні треба приймати зміни, щоб була більш жорстка відповідальність, бо ми не можемо казати, що поліція погано працює і при цьому не давати їм важелів впливу", — сказала голова облради.

Харківський бізнесмен Юрій Сапронов розповів, що разом із однодумцями створив неполітичне об'єднання, яке боротиметься за безпеку на дорогах Харкова. За словами Сапронова, у ньому вже понад 150 людей.

"Ми будемо надавати безкоштовну юридичну допомогу членам родин загиблих та постраждалим в аваріях у Харкові та області. Також ми пропонуємо безкоштовну юридичну допомогу та захист поліцейським в будь-якій ситуації, пов'язаній із виконанням службових обов'язків. Сьогодні вже дев'ять юридичних компаній в нашому пулі готові працювати безкоштовно", — сказав Сапронов.

Бізнесмени ініціюють тренінги з конфліктології для силовиків, створення соціальної реклами, мобільної бригади для паралельного із поліцією патрулювання та надання доступу правоохоронцям до камер спостереження громадських закладів.

Що відомо

  • 22 листопада у Харкові проходить виїзне засідання комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.
  • Смертельні ДТП в Україні: Венедіктова назвала "чемпіонів" серед областей.
  • "Ситуація на дорогах Харкова, безумовно, вимагає дій": коментар т. в. о. голови Харківської ОДА Олександра Скакуна.
На початок