Вбивство 6-річної Мирослави на Харківщині: родина вимагає 100 млн грн компенсації від держави

Вбивство 6-річної Мирослави на Харківщині: родина вимагає 100 млн грн компенсації від держави

Вбивство 6-річної Мирослави на Харківщині: родина вимагає 100 млн грн компенсації від держави
. Суспільне Харків

Родина 6-річної Мирослави Третяк, вбитої у Старому Салтові на Харківщині, вимагає від державних органів 100 мільйонів гривень моральної компенсації, від родини підозрюваного — відшкодування частини витрат на поховання. Батьки вважають, що в тому числі бездіяльність посадовців призвела до злочину.

Йдеться про місцеві органи самоврядування, поліцейських, освітян, соціальні служби, повідомив Суспільному представник родини Артем Донець. Загалом позов до 11 відповідачів.

"Це моральна шкода за бездіяльність державних органів, які знали про девіантну поведінку дитини (13-річного хлопця, підозрюваного у вбивстві — ред.) з 2016 року і по момент цієї жахливої трагедії ніяких заходів не вживали для того, щоб попередити, усунути. Все те, що вони робили, було на папері: проведено співбесіду, сплановані заходи, розроблено журнал. А насправді вони нічого не робили. Вони не менше відповідають за загибель цієї дівчинки, ніж цей хлопець", — вважає адвокат Артем Донець.

Потерпілі також вимагають відшкодувати частину витрат на поховання — семи тисяч гривень. За словами представника потерпілих, позови долучили до матеріалів справи, яку розглядає Вовчанський районний суд. Засідання у справі відбулося 18 жовтня. Адвокат клопотав про виклик 16 представників державних органів як свідків. Наступне засідання призначили на 28 жовтня.

Що відомо

  • 28 липня поліція Харківської області повідомила про розшук шестирічної Мирослави Третяк у Старому Салтові. До поліції звернулася мати. За її словами, донька близько 18:00, 28 липня, пішла з двору будинку, де гуляла із 13-річним сусідом, але не повернулася.
  • Пошуки тривали з 19:00 майже до опівночі. О 23:50 дитину знайшли мертвою у покинутій будівлі.
  • Вбивцею дівчинки поліція назвала 13-річного хлопця, з яким того дня гуляла дівчинка. Старосалтівський селищний голова Едуард Коновалов сказав, що хлопчик зізнався у вбивстві, а його мати у це не повірила: "Вона не вірить, що син це зробив, але він сам сказав це, що це він зробив".
  • 29 липня підлітка помістили до спецприймальника на 30 діб.
  • 4 жовтня стало відомо, що справу про вбивство дівчинки передали до Вовчанського районного суду. Примусові заходи виховного характеру — максимальне покарання, що загрожує неповнолітньому підозрюваному.
Читайте також: "Хочу, щоб ув'язнили довічно", — мама вбитої дівчинки з Харківщини про підозрюваного підлітка
На початок