"Були грандіозні плани й бажання жити". З Міськом Барбарою прощатимуться у Харкові

"Були грандіозні плани й бажання жити". З Міськом Барбарою прощатимуться у Харкові

"Були грандіозні плани й бажання жити". З Міськом Барбарою прощатимуться у Харкові
. Facebook/ Місько Барбара

Музиканта і актора Міська Барбару поховають 13 жовтня на міському кладовищі №2 у Харкові на вулиці Пушкінській. Прощання почнеться о 13:30 у Свято-Дмитрівському храмі на вул. Полтавський шлях, 44.

Про це 12 жовтня повідомила дружина Барбари — режисерка Світлана Олешко. Вона була поруч з Міськом, коли він раптово помер.

В інтерв'ю "Українському радіо Харків" Світлана розповіла про життя Міська.

Записав альбом і готувався до ювілею

14 листопада Барбарі мало виповнитися 50 років. Святкувати планував концертом у "Будинку звукозапису" у Києві, транслювати концерт мало б Суспільне. Про свій вік казав: "П'ятдесят — ну ще по п'ятдесят", — згадує Світлана Олешко.

"Він був у абсолютно прекрасній формі, фізичній та психічній. Він щойно записав новий альбом і готувався ще декілька музичних проєктів запустити із кримськотатарськими музикантами, із джазовими музикантами. Готувався до свого ювілею і насправді дуже тішився цим. Львівські художники дуже відомі йому робили такий подарунок: хотіли друкувати футболки із цим 50-річчям. Одним словом, були дуже грандіозні плани і бажання жити та творити", — говорить Світлана.

Кохання усього життя

Разом із Міськом Світлана прожила понад 15 років. Офіційно одружилися у червні цього року. Світлана каже: зволікала вона, а Місько хотів цього завжди.

"Це кохання мого життя, закохалася у нього з першого погляду. Це велике щастя, тому що не всі люди через ціле життя мають таке щастя. Він надзвичайно ніжна, уважна, добра людина. Наш син, коли був маленьким, казав: "Ну нарешті, обдружилися". І ми справді були не просто подружжя, ми були найближчими друзями", — говорить Олешко.

"Були дуже грандіозні плани і бажання жити та творити" — дружина Міська Барбари Світлана Олешко
Facebook/Світлана Олешко

Харків має вшанувати

До Харкова Місько переїхав у 1998 році. Багато людей не розуміли цього рішення, згадує Світлана, але Барбара хотів реалізуватися як актор, тому переїхав і став грати у харківському театрі "Арабески".

"Погляди Міська, політичні і життєві, він був на всіх майданах та революціях, не ховався, і переїхав до Харкова. Більшість людей дивувало, як можна зі Львова переїхати до Харкова, але він дуже хотів бути у театрі, хотів себе реалізовувати як драматичний актор. І просто взяв — і зробив це. Як не мене, це був дуже смілий і відважний вчинок. Хоч він завжди казав: "Я львів'янин", — і він справді був львів'янином у хтозна-якому поколінні, але фактично він 20 років прожив у Харкові, і, мені здається, Харків це теж має якось вшанувати", — каже Світлана.

Гурт "Мертвий Півень", співзасновником якого став Місько у 1989 році, був "справою його життя", говорить Світлана. Гурт перестав існувати у 2011 році, проте останні десять років Місько був головним рушієм творчості музикантів, каже Олешко.

"Він пів життя витратив, він це дуже цінував і дуже важко пережив цей розпад. Останні 10 років існування гурту він фактично був таким мотором і серцем: це були його ідеї, його менеджмент, його дизайн цього всього, це була справа його життя", — каже Світлана.

Читайте також: "Найбільш недооцінений геній української музики": яким пам'ятають Міська Барбару
На початок