У справі про пожежу в пансіонаті для літніх людей у Харкові почали слухати потерпілих

У справі про пожежу в пансіонаті для літніх людей у Харкові почали слухати потерпілих

У справі про пожежу в пансіонаті для літніх людей у Харкові почали слухати потерпілих
. president.gov.ua

Ленінський райсуд Харкова почав розглядати по суті справу про загибель 15 людей у пожежі в приватному пансіонаті "Золотий час".

На засіданні 7 вересня заслухали двох потерпілих, розповів Суспільному представник двох потерпілих Ігор Нагорний.

"На сьогоднішній день ми розпочали слухати справу по суті. Здійснюється допит потерпілих. З усіх 13 потерпілих позов обвинуваченим пред'явили троє потерпілих, а також ДСНС", — розповів Нагорний.

"Заявлені позови потерпілих — від 200 тисяч грн до 4 млн грн. Від ДСНС, наскільки мені відомо, 137 тис. грн — вимагають відшкодувати трати під час гасіння пожежі", — додав він.

За спостереженнями Нагорного, у потерпілих немає бажання відвідувати судові засідання.

"На мою думку, не усі потерпілі розуміють ступінь провини обвинувачених. Один з потерпілих висловився, що це нещасний випадок. Коли я питаю, чому це нещасний випадок, людина відповідає, що це ж винуватий обігрівач. А насправді там було порушення правил пожежної безпеки. Позиція потерпілих, яких я представляю, узгоджена: винні усі чотири обвинувачені, і вони мають понести покарання", — сказав представник потерпілих.

За словами Нагорного, на даному етапі обвинувачені (усі вони перебувають під вартою) не визнають провини. "Чому конкретно, це вже вони пояснюватимуть у своїх показах", — сказав адвокат.

Наступне засідання суд призначив на 7 жовтня. На думку представника потерпілого, засідання можна було б проводити частіше, оскільки справа є резонансною і стосується масової загибелі людей.

За порядком, визначеним судом, після допиту потерпілих викличуть свідків. Після дослідження матеріалів справи допитуватимуть чотирьох обвинувачених.

Що відомо

  • Пожежа у пансіонаті для літніх людей "Золотий час" спалахнула 21 січня, на згарищі знайшли 15 загиблих. Харківська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом порушення вимог пожежної безпеки.
  • Причиною пожежі у пансіонаті "Золотий час" стало грубе порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, визначила урядова комісія.
На початок