Уряд назвав причину пожежі в харківському пансіонаті "Золотий час"

Уряд назвав причину пожежі в харківському пансіонаті "Золотий час"

Уряд назвав причину пожежі в харківському пансіонаті "Золотий час"
Фото Павла Пахоменка

Причиною пожежі у пансіонаті "Золотий час" стало грубе порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.

Висновки розслідування урядової комісії на засіданні Кабінету міністрів 24 лютого озвучив Міністр розвитку громад та територій — голова комісії Олексій Чернишов. Під час доповіді він показав презентацію із відтворенням подій того дня.

"Основними причинами виникнення надзвичайної ситуації стало грубе порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки і під’єднання до будівлі електро- і газопостачання без отримання спеціальних дозволів", — повідомив Чернишов.

кабмін харків
КабМін

"Під час огляду місця події було виявлено пошкоджені електричні кабелі та те, що під час загоряння було увімкнено електрообігрівач, що, ймовірно, спричинило навантаження в електромережі", — додав він.

Житловий будинок на вулиці Нижній Гиївській використовувався як пансіонат товариством з обмеженою відповідальністю "Щаслива старість". Діяльність пансіонату не відповідала критеріям діяльності надавачів соціальних послуг. Його немає у Реєстрі надавачів соціальних послуг, повідомив міністр.

"Були відсутні установчі та інші документи, фаховий рівень працівників не відповідав критеріям, у закладі не було кваліфікованого медичного персоналу", — доповів Чернишов.

кабмін харків

Що відомо

  • Пожежа у пансіонаті для літніх людей "Золотий час" спалахнула 21 січня, на згарищі знайшли 15 загиблих. Харківська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом порушення вимог пожежної безпеки. ДБР розслідує можливу недбалість рятувальників через пожежу у Харкові. Пожежу кваліфікували як надзвичайна ситуація державного рівня. Тоді ж почали перевіряти нелегальні заклади, серед яких пансіонати, хостели.
  • Прихований, але очевидний бізнес: чому влада "не бачить" привітні пансіонати для літніх людей.

Вибір редакції

На початок