Голові Харківської облради обрали запобіжний захід у справі про хабар

Голові Харківської облради обрали запобіжний захід у справі про хабар

Голові Харківської облради обрали запобіжний захід у справі про хабар
. Вищий антикорупційний суд

Вищий антикорупційний суд обрав підозрюваному у хабарництві голові Харківської обласної ради Артуру Товмасяну запобіжний захід у вигляді застави.

Суд задовольнив клопотання детектива частково — Товмасян має сплатити 2 мільйони 996 тисяч 400 гривень. Внести кошти голова облради має упродовж п'яти днів. На голову облради покладаються обов'язки: підозрюваний має здати закордонний паспорт та не спілкуватися з іншими фігурантами справи.

Читайте також: "Хабар для Товмасяна": стало відомо, які докази у справі має НАБУ

Прокурор просив суд обрати Товмасяну запобіжний захід у вигляді застави 3,9 млн грн. Товмасян та його захисник заперечували, називали клопотання необґрунтованим і просили особистого зобов'язання. Під час виступу підозрюваний Товмасян сказав, що "ні від кого не переховується, за ним стежить вся область", а майже 4 млн на заставу у нього немає.

Строк дії запобіжного заходу — до 5 жовтня. У сторін є час на оскарження.

Що відомо

  • Детективи НАБУ вели розслідування справи про хабар за участі посадовців Харківської облради з весни 2021 року. За версією слідства, 1,05 млн грн заступнику голови Харківської облради передавали частинами. До детективів НАБУ звернувся директор комунального підприємства, від якого, за версією слідства, вимагали хабар за збереження посади.
  • 22 липня детективи прийшли до Харківської облради з обшуком. Підозри оголосили заступнику голови Харківської облради Андрію Малишу та адвокату, який, за даними слідства, виступав посередником.
  • Запобіжні заходи підозрюваним обирав Вищий антикорупційний суд України. 24 липня заступника голови Харківської облради взяли під варту та визначили заставу у 4,75 млн грн. Адвоката, якого слідство називає посередником, взяли під варту із заставою 713 700 грн. Обидва вийшли з-під варти.
  • З 4 серпня голову Харківської облради Артура Товмасяна підозрюють в отриманні 1,05 млн грн хабаря. У той же день Товмасян заявив про непричетність до хабарництва, його виключили з фракції "Слуга Народу".
На початок