Стало відомо, в чому підозрюють голову Харківської облради Артура Товмасяна

Стало відомо, в чому підозрюють голову Харківської облради Артура Товмасяна

Стало відомо, в чому підозрюють голову Харківської облради Артура Товмасяна
. НАБУ

Голову Харківської облради Артура Товмасяна підозрюють в отриманні 1,05 млн грн хабаря у змові із заступником.

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

"За версією слідства на початку 2021 року голова Харківської обласної ради у змові зі своїм заступником вимагав та одержав неправомірну вигоду у 1,05 млн грн за залишення на займаній посаді керівника обласного комунального підприємства, засновником якого є Харківська обласна рада", — інформує САП у Facebook.

За дорученням в. о. генпрокурора Товмасяну оголосили підозру за ч. 4 ст. 368Одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди Кримінального кодексу України, зазначає САП. Тепер суд має обрати голові облради запобіжний захід.

Що відомо

  • Детективи НАБУ вели розслідування справи про хабар за участі посадовців Харківської облради з весни 2021 року. За версією слідства, 1,05 млн грн заступнику голови Харківської облради передавали частинами в якості. До детективів НАБУ звернувся директор комунального підприємства, від якого, за версією слідства, вимагали хабар за збереження посади.
  • 22 липня детективи прийшли до Харківської облради з обшуком. Підозри оголосили заступнику голови Харківської облради Андрію Малишу та адвокату, який, за даними слідства, виступав посередником.
  • Запобіжні заходи підозрюваним обирав Вищий антикорупційний суд України. 24 липня заступника голови Харківської облради взяли під варту та визначили заставу у 4,75 млн грн. Адвоката, якого слідство називає посередником, взяли під варту із заставою 713 700 грн. Обидва вийшли з-під варти.
  • Голова Харківської облради Артур Товмасян заявив, що Харківська обласна рада взаємодіє з Національним антикорупційним бюро та прокуратурою.
  • В облраді збирали позачергове засідання фракції "Слуги народу", представником якої є Товмасян. Частина депутатів ставила питання про виключення Товмасяна з фракції "Слуга народу", але для затвердження порядку денного 23 липня у фракції не вистачило голосів. Товмасян запевнив колег у непричетності до справи про хабар.
  • Представника фракції "Опозиційної платформи — За життя" Андрія Малиша, заступника голови облради, не виключатимуть з фракції, доки його провину не доведе суд, сказав голова фракції.
На початок