З 6 лютого, коли у місті утворилася ожеледиця, до травматології забрали 22 людей, в тому числі двох дітей.
Про це Суспільному розповів директор Центру екстреної меддопомоги Віктор Забашта.
За словами травматолога обласної клінічної лікарні Дмитра Власенка, кількість пацієнтів у травмпунктах за останню добу збільшилася вдвічі.

"Десь близько 45-50 осіб. Це за добу. А взагалі близько 20 людей приходить, коли немає ожеледиці та снігопадів. Найчастіше трапляються перелом плечової кістки, гомілки, променевої кістки. У літніх людей — перелом зони шийки стегнової кістки та вертлюгові переломи, які призводять до інвалідності, якщо вчасно не звернутися до лікаря", — пояснює Власенко.
Відучора комунальники висипали на тротуари та дороги міста маже 210 тонн солі та понад 216 кубічних метрів піщано-сольової суміші, повідомили у пресслужбі мерії.
"Щойно з донькою йшли і впали. Я її несла на руках, падали разом. Ходити дуже складно дорогами зараз", — каже харків'янка Марія.
"Під час ожеледиці намагаюся нікуди не ходити", — говорить харків'янин Василь.
"Лайфхаки" в ожеледицю розповів Суспільному президент Федерації альпінізму і скелелазіння Харківщини Геннадій Копейка.

"Особливо для жінок — не треба носити сумочку на плечі. Руки мають бути вільними, не треба їх тримати у кишенях. Тому що руки можуть вас врятувати від сильного падіння, ви на них спиратиметеся. Якщо ви відчуваєте, що падаєте, падайте боком. Тому що якщо на спину падаєте, то пораните голову. Я коли падаю на слизькій поверхні, виконую "кульбіти". У мене ноги злітають вгору, потім я опускаюся на них знову. Але цьогоріч ожеледиця не така й сильна", — каже Копейка.

"Не треба ставити ногу на підбор, перекатувати з п'ятки. А потрібно ставати повною підошвою. Ноги мають бути зігнуті. Якщо ви падаєте, то одразу якби присідаєте", — каже скелелаз.
За прогнозами харківських синоптиків, мінусовою температура лишатиметься до кінця тижня. Ожеледиця на дорогах протримається до 9 лютого. Снігу не очікують.
Автор: Маргарита Дежкіна