26 українську антарктичну експедицію очолив геофізик з Харкова

26 українську антарктичну експедицію очолив геофізик з Харкова

Уточнено
26 українську антарктичну експедицію очолив геофізик з Харкова
.

Керівником 26-ї української антарктичної експедиції (УАЕ) став рекордсмен за кількістю зимівок на станції "Академік Вернадський” — геофізик з Харкова Богдан Гаврилюк.

До Антарктиди українські науковці вирушили 24 березня, повідомили у Національному антарктичному науковому центрі. На континенті вони проведуть 13 місяців.

У 26-й експедиції буде 12 учасників: сім науковців, лікар, кухар, дизеліст, системний механік та сисадмін. Наймолодший член команди — 24-річний геофізик Ян Бахмат з Харкова.

"Торік ми відправляли в Антарктику наймолодшу експедицію за всі роки — середній вік учасників був 37. Цього року, в 26-й УАЕ, середній вік ще менший — майже 36, а наймолодшому учаснику у квітні виповнюється 25 — тобто він ровесник передачі нашої станції Україні від Великої Британії", — зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

26-ту українську антарктичну експедицію очолить геофізик з Харкова
Ян Бахмат (ліворуч) та Богдан Гаврилюк (праворуч). НАНЦ

Представників Харківщини — найбільше серед полярників, троє науковців. Для Богдана Гаврилюка це буде дев’ята річна експедиція (до цього максимальна кількість зимівель в УАЕ не перевищувала восьми). Він також буде найстаршим членом команди й святкуватиме на станції 49-й день народження.

У команді — біолог Антон Пуговкін та біологиня Оксана Савенко, яка вже вдруге їде на зимівлю (це також рекорд, раніше жодна жінка двічі не зимувала).

Що відомо

  • Українські полярники вирушили до Антарктиди з аеропорту "Бориспіль" через Туреччину, Бразилію та Чилі, де на команду чекає двотижневий карантин. Основними завданнями учасників річної експедиції є: проведення щоденних вимірювань; проведення запланованих досліджень; підтримка роботи станції.
  • У 2020 році до Антарктичної експедиції увійшли троє харків'ян, серед яких Анна Соіна: як готувалися полярники.
  • До початку наукової діяльності Богдан Гаврилюк працював інженером на заводі імені Малишева, на якому виготовляли антарктичні усюдиходи. Згодом йому запропонували взяти участь в експедиції до Антарктиди. З другої спроби потрапив до команди механіком. Після тривалого перебування на континенті почав поєднувати технічну діяльність з науковою.
На початок