З початку вакцинальної кампанії проти COVID щепилися 13 медиків Харкова — заступниця мера

З початку вакцинальної кампанії проти COVID щепилися 13 медиків Харкова — заступниця мера

Доповнено
З початку вакцинальної кампанії проти COVID щепилися 13 медиків Харкова — заступниця мера
. Харківська обласна державна адміністрація

За два тижні вакцинації на Харківщині щепитися вирішили тільки 13 медпрацівників закладів міста Харкова. Охочих не більшає.

Про це на пресконференції 15 березня повідомила заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

"На 15 березня у місті Харкові провакцинована тільки 21 людина, яка виявила таке бажання. З них 13 медиків. На жаль, чотири з 13 медичних працівників отримали серйозні побічні реакції у вигляді високої температури", — сказала Горбунова-Рубан.

Медики, які мали високу температуру, лікувалися вдома і нині почуваються добре. "Все гаразд. Всі живі, здорові", — сказала Горбунова-Рубан.

За 2,5 тижні у Харкові вакцинувалась 21 людина — міськрада
Суспільне Харків

За словами заступниці мера, списки медиків, які виявили бажання вакцинуватись від коронавірусу, "весь час зменшуються". Медики пояснюють відмови тим, що перехворіли.

"На жаль, ці списки весь час зменшуються, тому що, по-перше, в нас велика кількість медичних працівників, які вже перехворіли і на сьогоднішній день в терміновому порядку їм не потрібно робити вакцинування", — сказала Горбунова-Рубан.

"У 13 лікарні перехворіло 92 медичних працівники — це 76,6% від загальної кількості працівників. У 17 лікарні 84,2% від загальної кількості — це 160 працівників, які перехворіли. У 18 лікарні 74% — 40 медичних працівників, які перехворіли. 25 лікарня — 83% — це 90 людей з числа медичних працівників. В мобільних бригадах, в яких працює на сьогодні 170 медичних працівників, 132 людини — тобто 77,6% вже перехворіли", — навела статистику заступниця мера.

За її словами, є "декілька моментів, які стримують медиків від вакцинації". Один з них — відсутність достатнього розуміння про реакцію на вакцину.

"Ми зі свого боку даємо необхідні консультації й коментарі стосовно того, що необхідно вакцинуватись. Якщо людина буде вакцинована, я коментую фахівців, то це не є гарантією того, що вона не захворіє. Це є гарантією того, що людина перехворіє у легкій формі й без летального випадку", — сказала Горбунова-Рубан.

"У нас сьогодні є 500 доз у розпорядженні міста Харкова. У нас сьогодні працюють два кабінети, куди можна звернутись — це обласна дитяча інфекційна лікарня і обласна клінічна лікарня, де можна звернутись за вакцинацією перш за все всі медичним працівникам. Якщо хтось захоче вакцинуватися з числа населення, то вони теж можуть звернутися при наявності залишків вакцини, яка вже відкрита і яку треба використати", — зазначила заступниця мера.

За даними обласного лабораторного центру, з 25 лютого на Харківщині вакцинувалися від COVID 1520 людей.

Що відомо

  • На першому етапі вакцинації у Харківській області підлягає понад 15 тисяч медпрацівників.
  • 25 лютого Харківщина отримала першу партію вакцини проти COVID — 30400 доз індійської Covieshield, виготовленої за ліцензією AstraZeneca. Першою вакцину у Харкові отримала 36-річна лікарка з обласної інфекційної лікарні.
  • Департамент охорони здоров'я Харківської ОДА запропонував охочим журналістам, громадським, публічним діячам щеплюватися проти коронавірусу вакциною Coviesheild в разі, якщо після вакцинації медиків залишатимуться невикористані дози.
На початок