За два тижні вакцинації на Харківщині щепитися вирішили тільки 13 медпрацівників закладів міста Харкова. Охочих не більшає.
Про це на пресконференції 15 березня повідомила заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан.
"На 15 березня у місті Харкові провакцинована тільки 21 людина, яка виявила таке бажання. З них 13 медиків. На жаль, чотири з 13 медичних працівників отримали серйозні побічні реакції у вигляді високої температури", — сказала Горбунова-Рубан.
Медики, які мали високу температуру, лікувалися вдома і нині почуваються добре. "Все гаразд. Всі живі, здорові", — сказала Горбунова-Рубан.

За словами заступниці мера, списки медиків, які виявили бажання вакцинуватись від коронавірусу, "весь час зменшуються". Медики пояснюють відмови тим, що перехворіли.
"На жаль, ці списки весь час зменшуються, тому що, по-перше, в нас велика кількість медичних працівників, які вже перехворіли і на сьогоднішній день в терміновому порядку їм не потрібно робити вакцинування", — сказала Горбунова-Рубан.
"У 13 лікарні перехворіло 92 медичних працівники — це 76,6% від загальної кількості працівників. У 17 лікарні 84,2% від загальної кількості — це 160 працівників, які перехворіли. У 18 лікарні 74% — 40 медичних працівників, які перехворіли. 25 лікарня — 83% — це 90 людей з числа медичних працівників. В мобільних бригадах, в яких працює на сьогодні 170 медичних працівників, 132 людини — тобто 77,6% вже перехворіли", — навела статистику заступниця мера.
За її словами, є "декілька моментів, які стримують медиків від вакцинації". Один з них — відсутність достатнього розуміння про реакцію на вакцину.
"Ми зі свого боку даємо необхідні консультації й коментарі стосовно того, що необхідно вакцинуватись. Якщо людина буде вакцинована, я коментую фахівців, то це не є гарантією того, що вона не захворіє. Це є гарантією того, що людина перехворіє у легкій формі й без летального випадку", — сказала Горбунова-Рубан.
"У нас сьогодні є 500 доз у розпорядженні міста Харкова. У нас сьогодні працюють два кабінети, куди можна звернутись — це обласна дитяча інфекційна лікарня і обласна клінічна лікарня, де можна звернутись за вакцинацією перш за все всі медичним працівникам. Якщо хтось захоче вакцинуватися з числа населення, то вони теж можуть звернутися при наявності залишків вакцини, яка вже відкрита і яку треба використати", — зазначила заступниця мера.
За даними обласного лабораторного центру, з 25 лютого на Харківщині вакцинувалися від COVID 1520 людей.
Що відомо
- На першому етапі вакцинації у Харківській області підлягає понад 15 тисяч медпрацівників.
- 25 лютого Харківщина отримала першу партію вакцини проти COVID — 30400 доз індійської Covieshield, виготовленої за ліцензією AstraZeneca. Першою вакцину у Харкові отримала 36-річна лікарка з обласної інфекційної лікарні.
- Департамент охорони здоров'я Харківської ОДА запропонував охочим журналістам, громадським, публічним діячам щеплюватися проти коронавірусу вакциною Coviesheild в разі, якщо після вакцинації медиків залишатимуться невикористані дози.