Директора Гутянського лісгоспу Віктора Сису звільнили з посади

Директора Гутянського лісгоспу Віктора Сису звільнили з посади

Директора Гутянського лісгоспу Віктора Сису звільнили з посади
. Facebook

Директора ДП "Гутянський лісгосп" Віктора Сису звільнили з посади. Про це йдеться на офіційній сторінці Державного агенства лісових ресурсів України. У пресслужбі повідомили, що голова держагенства Андрій Заблоцький підписав наказ про звільнення Віктора Сиси сьогодні, 24 січня.

Віктора Сису звільнили з посади
Facebook/Андрій Заблоцький.

"Людина, яка порушує законодавство і не забезпечує збереження та ефективне використання лісових ресурсів не може працювати в лісовому господарстві. Допускати такі обсяги незаконних рубок просто неприпустимо. Від цього страждає і навколишнє середовище, і лісогосподарське підприємство, і держава. Хочу наголосити, щоб відновити довіру суспільства до лісівників – потрібно працювати чесно та ефективно. А з окремими особами, які цього не розуміють, будемо прощатися», — пишуть на сайті.

Сьогодні голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер написав у своєму Telegram, що "взяв на себе особисту відповідальність довести справу з лісорубом до логічного завершення".

Віктора Сису звільнили з посади

Кореспонденти Суспільного намагаються зв'язатися із Віктором Сисою. Телефоном він повідомив, що зайнятий — попросив зателефонувати пізніше.

Як відомо:

  • 13 січня директору ДП "Гутянський лісгосп" Віктору Сисі оголосили підозру у службовій недбалості, що призвела до 4,2 млн грн збитків. За версією слідства, за його керівництва на території лісгоспу незаконно зрубали 206 дубів. Сиса підозру не визнає, стверджує, що тривалий час перебуває у відпустці по догляду за дитиною, а відтак — не мав повноважень. Захист стверджує, що на вирубку у 2018 році був дозвіл. Позиція прокуратури: дозвіл діяв до кінця 2018 року, а зруби — свіжі.
  • У жовтні Сису запідозрили у пропозиції хабара детективу НАБУ. За цим епізодом Сису затримували, він вийшов з-під варти під заставу у 4,9 млн грн з носінням електронного засобу контролю. Наприкінці 2019 року суд пом'якшив Сисі запобіжний захід, звільнивши його від обов'язку носити електронний браслет.
  • За словами Сиси, клопотання про його відсторонення вже розглядали суди у Києві. Директор лісгоспу втримався на посаді. Після оголошення нової підозри прокуратура клопотала про відсторонення. 17 січня за статтею "Службова недбалість" Московський райсуд обиратиме Сисі запобіжний захід, прокуратура проситиме домашнього арешту.
  • Суд почав розглядати клопотання про відсторонення Сиси від посади 16 січня. У суді сталися сутички між противниками і прихильниками директора ДП. Штовханина була і 17 січня, перед оголошенням рішення за клопотанням про відсторонення. До суду прибув спецпідрозділ поліції.
  • 17 січня суд відсторонив Сису від посади на 2 місяці. Того ж дня йому обрали запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.
На початок