43 звернення отримав мовний омбудсмен з Харківської області за місяць. Більшість стосується харківської реклами та інтернет-магазинів. Також повідомляли про порушення мовного законодавства у закладах освіти Харкова.
З 16 січня по 11 лютого 2021 року до Уповноваженого із захисту державної мови звернулося 647 громадян України, розповів в етері "Українського радіо Харків" мовний омбудсмен Тарас Кремінь.
"Що стосується Харківщини, ми отримали 43 звернення, переважна більшість з яких (22) стосуються порушення мовного законодавства при розміщенні інформації на рекламних конструкціях у місті Харкові недержавною мовою. 13 заявників поскаржились на відсутність української версії сайтів деяких інтернет-магазинів. Безпосередньо про порушення своїх прав у сфері надання послуг заявили чотири скаржники", — сказав він.
Читайте також: Обов'язкова українська у сфері обслуговування: кого стосуватимуться нововведення та як поскаржитися
"П'ятеро повідомили про порушення мовного законодавства у закладах освіти Харкова", – розповів мовний омбудсмен.
В одній зі шкіл заявники просять скасувати обов'язкове вивчення російської.
"Вивіски на органах місцевого самоврядування так само зафіксовані недержавною мовою. Зокрема йдеться про виконком Харківської міської ради", — повідомив він.
З 16 січня почали проводити заходи державного контролю, говорить уповноважений із захисту державної мови: проводяться перевірки звернень і направляють вимоги про усунення порушення мовного законодавства.
Що відомо
- 16 січня набула чинності норма 30-ї статті Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", за якою українська обов’язкова до використання у сфері обслуговування.
- Громадська організація "Світанок" організовує волонтерські "патрулі": перевіряє бізнес та установи на дотримання законодавства.