Жителі Вільхівської громади мітингують у Харкові проти видобутку піску

Жителі Вільхівської громади мітингують у Харкові проти видобутку піску

Оновлено
Жителі Вільхівської громади мітингують у Харкові проти видобутку піску
. Суспільне Харків

Жителі Вільхівської громади, які виступають проти видобутку піску у кар'єрах в їх селах, прийшли з протестом до обласного департаменту екології та природних ресурсів.

8 лютого до Держпрому на майдані Свободи прийшли два десятки людей.

У Харкові мітингують проти видобування піску у Вільхівській громаді
Суспільне Харків

Люди тримають плакати "Вільхівська ОТГ — не промзона", "Ні — пісковозам", "Ні — руйнуванню доріг", "Збережемо лаврову балку", "Збережемо довкілля", "Земля є правом власності українського народу".

Видобуток у селищі вже півтора року веде підприємство "Харківнерудпром". На родовищі — майже 3 мільйони кубометрів піску, розповів Суспільному директор підприємства Віталій Алдошин.

"Підприємство в день втрачає десь 150-180 тисяч гривень. Це ж не тільки ми втрачаємо, це ж і відшкодування до громади. Це втрачають усі. За цей час сплачено податків до Вільхівської громади близько півтора мільйона гривень", — говорить Алдошин.

У Харкові мітингують проти видобування піску у Вільхівській громаді
Суспільне Харків

За словами Алдошина, інший кар'єр готують розрити майже поруч, але жодного відношення підприємство "Харківнерудпром" не має. Власники приватної корпорації "Криниця" зараз отримують документи, щоб розпочати роботу.

Мітингувальники передали звернення в обласний департамент екології та природних ресурсів. Учасники акції просять посадовців провести оцінку впливу кар'єру.

"Корпорація "Криниця", щоб працювала, повинна мати два основних документи. По-перше, спецдозвіл, який видає Держгеонадра, умовно кажучи, технічний паспорт кар'єра. Й екологічний паспорт кар'єра — це висновки звіту з оцінки впливу на довкілля. І ось для отримання висновків цього звіту якраз законом передбачена участь громадськості. І сьогодні громадськість в цьому процесі, так би мовити, бере участь", — сказав Суспільному співорганізатор протесту Михайло Зубков.

Суспільне намагалося отримати коментар директора корпорації "Криниця" Олександра Міланіча. У приймальній відповіли: протягом дня він не з'являвся.

Протестувальники просять пустити вантажівки з піском в об'їзд, для цього збудувати окрему дорогу — полями. Та поки відремонтувати можуть вже існуючий шлях, відповідають у сільраді. Проте термінів й суми витрат заступниця голови Олена Анурова не знає, адже посаду обіймає від минулого тижня.

Директор підприємства, що працює на кар'єрі, сказав, що дорогу облаштовуватимуть вздовж сіл.

"Ви знаєте, що зараз громада об'єдналася — три увійшли в одну. Й цю дорогу потрібно робити, й ми будемо її робити. Ми готові співпрацювати, надавати кошти", — сказав директор підприємства "Харківнерудпром" Віталій Алдошин.

За його словами, підприємство готове виділити 2-2,5 мільйони гривень на будівництво об'їзної дороги.

Через блокування проїзду Алдошин написав заяву до поліції.

Що відомо

  • Наприкінці січня жителі Вільхівки та навколишніх сіл виходили на протест у громаді і перекрили дорогу вантажівкам. За їх словами, автомобілі розбивають у громаді дороги.
  • Вночі проти 5 лютого у селі підпалили два авто і кинули гранату у будинок родини противників кар'єрів. Поліцейські відкрили два кримінальних провадження за статтями "умисне знищення майна" та "замах на убивство".
  • 6 лютого жителі громади звернулися до сільського голови з проханнями закрити кар'єр, зробити там заповідник і розібратися з підпалом автівок противників кар'єру, який стався напередодні. Той пообіцяв винести питання на позачергову сесію, яку планують провести цього тижня.
На початок