Закрити кар'єр та зробити заповідник: що пропонують жителі громади на Харківщині

Закрити кар'єр та зробити заповідник: що пропонують жителі громади на Харківщині

Закрити кар'єр та зробити заповідник: що пропонують жителі громади на Харківщині
Суспільне Харків

Жителі Вільхівської громади звернулися до голови з проханнями закрити кар'єр, зробити там заповідник і розібратися з підпалом автівок противників кар'єру, який стався напередодні.

До сільської ради 6 лютого близько 10 ранку прийшли до пів сотні людей — розповіла Суспільному співорганізаторка зборів Вікторія Рубіна. Обговорення фіксували на відео.

На зборах запропонували заборонити всю видобувну промисловість на території Вільхівської об'єднаної громади за прикладом Мереф’янської та Пісочинської громад й винести це питання на позачергову сесію сільради.

"Нині у всьому Харківському районі великий бізнес бажає впровадити тут промисловість. Ми тут хочемо у чистоті жити, у чистому середовищі. А не для того, щоб дихати вихлопними газами", — розповіла співорганізаторка зборів Вікторія Рубіна.

Сільський голова Олександр Шмиголь запевнив людей, що він проти того, щоб селом їздили навантажені піском автомобілі, проте наголосив, що мусить діяти відповідно до закону.

"Я не знаю, чому у деяких громадян склалося враження, що я десь якось мовчу. Ще раз повторюю, я проти того, щоб пісковози їздили цією дорогою. Коли я був депутатом райради, коли за це питання голосували й підписувалися — там було 30 людей, які проголосували — звучало також питання: "Як це буде вивозитися?". Но той момент однозначно було сказано, що возитимуть в інший бік. Я проти, але вважаю, що ми маємо діяти законним чином".

На питання учасників зборів, де зараз їздитимуть вантажівки, сільський голова відповів, що він не може на це повпливати. Нині протягом двох тижнів вантажівки не їздять через протести, які влаштували наприкінці січня місцеві. Кар'єр цей час також не працює.

"На даний же час не їздять. Я не можу закликати перекривати чи навпаки не перекривати. Це ваше особисте право. Я конкретно як представник сільради нічого не можу зробити, щоб там не їздили машини. Може зробити поліція, Укртрансбезпека", — сказав сільський голова.

Читайте також: Зупинити розвідку газових родовищ: Харківську обладміністрацію пікетували жителі Жихора

Місцеві також просять на місці кар’єру, де видобувають пісок, зробити заповідник і не дозволити запрацювати ще одному кар’єру в селі.

"У нас відсоток виораних земель катастрофічно високий, у нашій ОТГ. Зараз у Європі ухвалюють, що 30% землі має бути незайманою. Для того, щоб пташки, комашки жили. Це потрібно відновлювати, а не перетворювати на промзону", — каже Рубіна.

Люди хочуть, щоб на сесії обговорили й вибух та підпал автівок представників ініціативної групи.

"Всі органи працюють. Ми усіляко сприяємо", — сказав Шмиголь.

Голова сільради прийняв усні звернення громадян і запросив на позачергову сесію, яку планують провести наступного тижня. Обіцяв розглянути питання, які належать до компетенції сільради.

Що відомо

  • У селі Сороківка Вільхівської територіальної громади Харківському районі в ніч на 5 лютого пролунав вибух і згоріли два автомобілі, що належать подружжю, яке бореться із піщаними кар'єрами у громаді.
  • Вибух та пошкодження авто власники житла пов'язують зі своєю громадською позицією: вони виступають проти розробки піщаних кар'єрів у громаді, розповіла Суспільному потерпіла Наталія Шибаєва.
  • Після пригоди поліцейські відкрили два кримінальних провадження за статтею "умисне знищення майна" а також статтею "замах на убивство".
  • Нині через протести з перекриттям шляхів на кар'єр, там не працюють вже два тижні, розповів Суспільному директор підприємства Віталій Алдошин. Каже, ні він, ні його працівники до вибуху та підпалу не причетні.
На початок