Перейти до основного змісту
Призупинення виплат НСЗУ двом лікарням Харківщини за ліки: що кажуть у медзакладах

Призупинення виплат НСЗУ двом лікарням Харківщини за ліки: що кажуть у медзакладах

Важливо

НСЗУ призупинила оплати двом лікарням на Харківщині, бо заклади не надали пояснень щодо ймовірного незабезпечення пацієнтів необхідними лікарськими засобами та виробами за програмою медичних гарантій. Йдеться про Кегичівську центральну районну лікарню й Обласний фтизіопульмонологічний центр. Відповідно умов договору, НСЗУ має право зупинити оплату послуг за відповідним пакетом у випадку, якщо надавач не надає запитувані документи та/або інформацію у встановлені строки або в повному обсязі.

Що відомо про ситуацію, Українському Радіо Харкова розповіли представники медзакладів.

Обласний фтизіопульмонологічний центр подав документи з запізненням

Директор центру Михайло Берест каже, що дані не змогли передати до НСЗУ вчасно через перевантаженість від реорганізації мережі: у 2024 році депутати ухвалили рішення про припинення семи туберкульозних закладів шляхом приєднання до фтизіопульмонологічного центру.

"Ніякої страшної ситуації, я вважаю, немає, тому що Національна служба здоров'я України виконує свої повноваження в частині реалізації програми державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення, запросили інформацію у закладів охорони здоров'я в частині забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення пацієнтів закладів. Враховуючи, що на сьогодні відбувається реорганізація фтизіопульмонологічної служби області, то інформація вчасно не була надана", — розповів Михайло Берест.

За його словами, інформацію, про яку просили в НСЗУ, вже надали: "Ми трошки, скажемо так, схибили. Виправили все, відновлено фінансування, все буде добре".

"У кожному випадку витрати на лікарські засоби та вироби медичного призначення будуть різні. Тому що це обумовлено і станом пацієнта, і специфікою, і профільністю закладу. Крім того, потрібно розуміти, що є певна вартість цих виробів, загальний стаціонар — це одні витрати, туберкульоз — інші. Тому практично всі лікарські засоби, які отримуються за централізованими постачанням Міністерства охорони здоров'я, Центру громадського здоров'я МОЗ України, які безпосередньо ми закуповуємо самі коштом Національної Служби здоров'я України шляхом обласного бюджету. Вони надаються безплатно пацієнтам", — пояснив Берест.

Він каже, що за минулий рік у центрі середня вартість перебування хворого близько 500 грн на день. Центр співфінансується за рахунок коштів обласного бюджету.

Лікарня у Кегичівці має 11 пакетів від НСЗУ

Кегичівська центральна районна лікарня жодних документів чи інформації про припинення фінансування медичного закладу не отримувала, розповіла перша заступниця Кегичівського селищного голови Людмила Квока.

"Лікарня обслуговує 20 тисяч жителів Кегичівської громади. ВПО — 4542 людини, із них — 1309 дітей. І також наша лікарня обслуговує жителів сусідніх громад, де немає хірургічного і гінекологічного відділень. У нас є соматично-терапевтичне відділення, два відділення стаціонару. За минулий рік ми пролікували понад 3 тис. людей у стаціонарному відділенні", — розповіла Людмила Квока.

За її словами, лікарня має 11 пакетів від НСЗУ.

"Кегичівська селищна рада продовжує підтримати лікарню, працюємо над збільшенням медичного обладнання, що дасть можливість додати ще укласти додаткові угоди з Національною службою здоров'я", — говорить посадовиця.

Українське Радіо Харкова звернулося за коментарем до Національної служби здоров'я України.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

Топ дня
Вибір редакції
На початок