В НСЗУ пояснили, чому пологове відділення на Харківщині не відповідає вимогам

В НСЗУ пояснили, чому пологове відділення на Харківщині не відповідає вимогам

В НСЗУ пояснили, чому пологове відділення на Харківщині не відповідає вимогам
.

Національна служба здоров'я України вважає непідготовленим для отримання фінансування пологове відділення Слобожанської лікарні у Чугуївському районі Харківщини. Через це його можуть закрити.

Проблему медзакладу обговорювали 28 січня в програмі "Сьогодні. Головне" на Суспільному Харків.

"В минулому році, коли з нами не уклала НСЗУ контракт, спираючись на те, що у нас недостатньо було обладнання, зокрема, не було сучасного апарату ультразвукової діагностики й апарату штучної вентиляції легень. Це було куплено протягом трьох місяців. Ми очікували вікно, за яким могли провести доконтрактування, але його так і не було", — розповів завідувач пологового відділення Слобожанської райлікарні Володимир Токар.

Епізод про Слобожанську лікарню слухайте з 3:02

"Одна зі статей, через яку не буде укладатися угода з пологовими відділеннями, — це мала кількість пологів. Хоча у вимогах НСЗУ ніде це не вказано. Це сказано лише поміж рядків", — додав він.

За його словами, медзаклад має штат, у відділенні працюють 53 працівники, є два анестезіологи і ще три за сумісництвом. Торік прийняли 167 пологів.

"Тільки на зарплатню минулого року райдержадміністрація витратила 2.4 млн грн... Якщо НСЗУ не підпише з нами контракт, пологове відділення буде просто закрите", — сказав Токар.

За словами в. о. голови Нацслужби здоров’я України Андрія Віленського, після минулої кампанії укладення договорів, в НСЗУ зрозуміли, що близько 500 закладів в Україні не відповідають базовим вимогам: "Наприклад, лікарня, яка робить операції, не має анестезіолога".

"Розуміючи, що якщо ми не укладемо з ними договори, це може викликати напругу в регіонах, в цих колективах, ми пішли на такий крок: відклали вимоги, які ми висували до 1 квітня, на 1 жовтня і попередили власників, що в інтересах пацієнтів вони повинні набути відповідності, тобто взяти певних лікарів на роботу або докупити обладнання. І всі ці пів року ми моніторили, як заклади виконують ці вимоги. До закінчення цього періоду 85 закладів так і не виконали вимоги. Тоді НСЗУ призупинило фінансування за цими пакетами, і процес пішов швидше", — розповів Віленський.

Щодо Слобожанської лікарні, в. о. голови НСЗУ пояснив: "Відкладені вимоги не стосувалися пріоритетних послуг. Пріоритетні послуги — це надання допомоги пацієнтам з інфарктом, інсультом, пологами й неонатологічний пакет. Це пріоритети, де була жорстка вимога, щоб вимоги були виконані. І саме тому цей заклад не отримав договір на цей пакет послуг. Якби вони підготувалися належним чином до контрактування, все було б для них добре".

За словами Віленського, аналогічні вимоги закладам висуваються і цьогоріч.

"Ми контрактуватимемо заклади на 2021 рік до 1 квітня. До пологових відділень будуть жорсткі вимоги по персоналу і по обладнанню. Я хочу наголосити, що відповідальність за можливість надавати ту чи іншу послугу лежить на власникові закладу тобто відповідна місцева рада або об’єднана територіальна громада", — сказав Віленський.

"НСЗУ контрактує ті заклади, які мають відповідність. Погодьтеся, держава не може сплачувати кошти, знаючи, що медична допомога в тому чи іншому закладі надається небезпечно для пацієнта", — говорить він.

Читайте також

На початок