В "Електроавтотрансі" пояснили, чому хочуть підвищити тариф на проїзд у комунальному транспорті

В "Електроавтотрансі" пояснили, чому хочуть підвищити тариф на проїзд у комунальному транспорті

В "Електроавтотрансі" пояснили, чому хочуть підвищити тариф на проїзд у комунальному транспорті
. Суспільне Карпати

Підвищення тарифу на проїзд у комунальному транспорті зменшить навантаження на міський бюджет Івано-Франківська. Так у КП "Електроавтотранс" пояснили можливе здорожчання, пише Суспільне Карпати.

Як повідомили у підприємстві, тариф 10 гривень встановлюють для тих, хто відвідує наше місто з туристичною чи іншою метою.

"І це справедливо, оскільки з їхніх податків не виділяються кошти на утримання комунального перевізника, тому вони повинні платити повну вартість проїзду", - йдеться у повідомленні.

У підприємстві вважають, що для жителів міста нічого не зміниться, оскільки, купивши транспортну картку "Галка", вони й надалі платитимуть за проїзд шість гривень.

"Станом на 26 січня проїзд у нашому транспорті готівкою оплачує 74 % пасажирів. Троє з чотирьох пасажирів від серпня 2020-го року досі не скористались можливістю зменшити собі тариф до 4 гривень, придбавши транспортну картку. Все, що потрібно зробити цим пасажирам, щоб уникнути підняття тарифів, - це просто придбати транспортну картку "Галка", - написали комунальники.

У КП "Електроавтотранс" повідомили, що діяльність підприємства не залежить від тарифу на проїзд, оскільки основним джерелом доходу є договір на транспортну роботу між замовником (містом) та перевізником.

"При збільшенні тарифу підприємство не отримає суттєвого збільшення доходу через оплату проїзду, а більшість пасажирів не відчує збільшення оплати за проїзд (якщо придбає транспортну картку), однак гості нашого міста будуть платити справедливу ціну за оновлений транспорт, а це зможе, нехай хоч трохи, зменшити навантаження на міський бюджет", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 26-го січня міський голова Руслан Марцінків прокоментував підняття тарифів у комунальному транспорті на проїзд. Він закликав профспілку КП "Електроавтотранс" та жителів громади організувати протести щодо заборони стоячих місць у громадському транспорті, а не піднімати вартість проїзду.

Про те, що в КП "Електроавтотранс" готують підняття оплати готівкою до 10 гривень, Суспільному 22-го січня розповів заступник директора підприємства Андрій Тютюник.

На початок