165 депутатів та працівників міських, селищних та сільських рад Івано-Франківщини боронять Україну на війні проти Росії у складі Сил оборони. Суспільне також дослідило, скільки посадовців демобілізувалися та віддали життя на фронті.
Аби дізнатися цю інформацію, Суспільне надіслало інформаційні запити у 62 громади Івано-Франківської області. Відповіді надали у 59, тому опублікована в цьому матеріалі кількість може змінюватися.
Скільки депутатів та працівників міських рад Івано-Франківщини мобілізувалися до війська
Станом на березень 2025 року у війську служать 107 посадовців міських рад Івано-Франківської області. З них 21 — депутат.
Уточнено 19 травня. За інформацією голови Калуської громади Андрія Найди, на фронті воюють двоє депутатів і 12 співробітників міськради.
Уточнено 16 травня. Начальник управління комунікації та інформаційних технологій Коломийської міської ради Любомир Зубик уточнив, що виконавці відповіді на запит подали Суспільному неповну інформацію. За його словами, наразі у війську служать 20 посадовців Коломийської міськради.

Найбільша кількість чинних військовослужбовців — серед депутатів та працівників виконавчих органів трьох міських громад області:
- Надвірнянська громада — мобілізувалися четверо депутатів та 22 працівники міськради;
- Івано-Франківська громада — мобілізувалися четверо депутатів та 19 працівників міськради;
- Коломийська громада — мобілізувалися двоє заступників міського голови, п'ятеро депутатів та ще п'ятеро членів виконкому. Ще восьмеро начальників відділів та управлінь, а також спеціалісти міськради служать у війську (уточнено: цю інформацію увечері 16 травня Суспільному повідомив начальник управління комунікації та інформаційних технологій Коломийської міської ради Любомир Зубик);
- Калуська громада — мобілізувалися двоє депутатів та 12 працівників (оновлено: на 19 травня 2025).
Також із Тлумацької міської ради нині захищають країну четверо депутатів, двоє членів виконавчого комітету та двоє працівників.
Жоден посадовець Галицької, Рогатинської та Снятинської міських рад наразі не перебуває на військовій службі.
До березня 2025 року 36 працівників та депутатів міських рад, які були у війську, демобілізувалися. В Івано-Франківській міськраді зазначили, що п'ятеро працівників виконавчих органів повернулися до своїх повноважень, у Калуській громаді — троє депутатів та четверо працівників.

Під час бойових завдань на фронті полягли двоє депутатів міських громад з Івано-Франківщини, а також колишній міський голова Тлумача.

Хто саме:
- депутат Галицької міськради Артур Пірус, який служив під час АТО/ООС у складі "Азову" та 50 полку Нацгвардії України. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну чоловік знову став на захист країни. Артур Пірус прийняв свій останній бій 27 березня 2023 року в селі Шипилівка на Луганщині;

- депутат Коломийської міськради Любомир Бордун, який також був керівником управління освіти у громаді (2016-2022 роки). Чоловік воював у складі 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс", брав участь у боях за Сіверськодонецьк. Загинув 23 вересня 2022 року на Бахмутському напрямку.

Окрім того, 2 серпня 2022 року в російсько-українській війні загинув колишній міський голова Тлумача Роман Круховський. Він очолював громаду у 2016-2020 роках. Круховський став на захист країни на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Спочатку боєць служив у роті охорони, з 10 травня 2022 року — у складі 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс". Роман Круховський поліг на Бахмутському напрямку.

Долинська міськрада не надала Суспільному відповідь на питання про те, скільки їхніх депутатів та працівників мобілізувалися, звільнилися зі служби чи загинули на фронті.
Скільки депутатів та працівників селищних рад Прикарпаття служать у війську
Наразі 34 посадовці селищних рад Івано-Франківської області стоять на захисті країни. З них 15 — це депутати.

Найбільша кількість чинних військовослужбовців — серед депутатів та працівників виконавчих органів Делятинської та Вигодської громад (по троє депутатів та по двоє працівників з кожної селищної ради).
До березня 2025 року 28 працівників та депутатів селищних рад звільнилися зі служби.

Жоден посадовець Богородчанської, Букачівської, Верховинської, Войнилівської, Гвіздецької, Єзупільської, Отинійської, Рожнятівської, Солотвинської та Чернелицької селищних рад наразі не перебуває на військовій службі.
На передовій загинули четверо посадовців Вигодської, Войнилівської, Ланчинської та Перегінської селищних громад.

Зокрема це:
- 52-річний правозахисник, учасник АТО та депутат Вигодської селищної ради Анатолій Вертепний, який також був головою громадської організації "Вигодська спілка учасників бойових дій". Чоловік поліг 5 квітня 2023 року під час бойового завдання поблизу Бахмута;

- 30-річний депутат Войнилівської ради Назар Гецко, який воював з 2014 року і поліг 15 лютого 2023 в бою на Запоріжжі;

- учасник АТО/ООС та депутат Ланчинської селищної ради Роман Кузьмин, який служив добровольцем у 80 десантно-штурмовій бригаді та прийняв свій останній бій 3 липня 2022 року на Луганщині;

- учасник АТО/ООС, військовослужбовець та депутат Перегінської ради Богдан Мельник, який загинув 21 лютого 2025 року через влучання російського FPV-дрона на Сумщині.

Окрім того, з 2024 року вважається безвісти зниклим один працівник Вигодської селищної ради.
Скільки посадовців сільських рад Івано-Франківщини стали на захист України
Станом на березень 2025 року на військовій службі перебувають 24 посадовці сільських громад Івано-Франківської області. З них дванадцятеро — це депутати сільрад.

Найбільша кількість чинних військових у Загвіздянській громаді — двоє депутатів та двоє працівників виконавчих органів.
Ще 25 посадовців сільських рад демобілізувалися. Жоден депутат чи працівник Витвицької, Коршівської, Космацької, Нижньовербізької, Переріслянської та Ямницької громад наразі не перебуває на військовій службі.

За Україну віддали життя двоє працівників сільських громад з Івано-Франківщини.
Хто саме:
- Юрій Джус — головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді, спорту та соціальної роботи Загвіздянської ради, який народився 20 квітня 1990 року. З перших днів повномасштабного вторгнення чоловік приєднався до лав Нацгвардії України. 1 квітня 2023 року Юрій Джус загинув під час мінометного обстрілу біля села Шипилівка на Луганщині;

- Микола Максимчук, який був учасником Революції гідності, брав участь в АТО/ООС з 2014 до 2018 року, а також працював інспектором з екології та цивільного захисту населення у Космацькій громаді. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну чоловік пішов добровольцем на фронт, воював у "гарячих" точках у складі батальйону Нацгвардії оперативного призначення імені Героя України, генерал-майора Сергія Кульчицького. 1 червня 2022 року Микола Максимчук потрапив під російський обстріл, після якого його понад рік вважали зниклим безвісти. У червні 2023 року його тіло змогли ідентифікувати та поховати у Космачі.

Матеївецька та Угринівська сільради не надали Суспільному інформацію щодо депутатів та працівників, які служать у війську, демобілізувалися та загинули на фронті.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube