24 листопада 2024 року поблизу села Новиця, що на Івано-Франківщині, мисливці виявили чотирьох тварин, схожих на шакалів. Також на території Калуського району вперше від початку повномасштабної війни застрелили вовка.
Про це у коментарі Суспільному розповів голова Калуської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок Василь Гринів.
"Хлопці мої [ред. мисливці], які раніше працювали у Казахстані, впевнені, що це — шакали. Їх було четверо. Двоє — більші та сірого окрасу, решта візуально здалися меншими та мали жовтіший колір. Одного з них і добули", — говорить Василь Гринів.
За його словами, шакали — нетипові тварини для Івано-Франківської області.
"Поки не було заборони на полювання, шакалів тут не зустрічали. Цей хижак людей не боїться. На противагу їм вовки шукають "затишне", тихе місце. А шакалам байдуже, вони можуть селитися поблизу населених пунктів", — розповідає мисливець.
Впольовану тварину, каже Василь Гринів, відправили на дослідження. Після експертизи стане точно відомо, чи це шакал.
Як працюють мисливці у Калуському районі
За словами голови Калуської районної організації УТМР, після зняття заборони на відстріл тварин мисливці збираються щовихідних. Працюють у групах.
"П'ять-шість людей — це не група. Щонайменше десять мисливців вже можна вважати групою, бо треба брати великі території, не залежно від того, на кого полюють. Працюють разом із собаками", — каже Василь Гринів.
З його слів, мисливці вирушають у ті громади, де є скарги від місцевих жителів та старост.
Вовк у лісі в Калуському районі та лисиці у житловому будинку
23 листопада мисливці також вполювали вовка у лісі між селами Болохів Верхнянської громади та Велика Тур'я Долинської громади. За словами голови Калуської районної організації УТМР Василя Гриніва, це — перший хижак цього виду з моменту, відколи на Івано-Франківщині дозволили відстріл тварин.
До цього мисливцям вдалося вполювати тільки лисиць. Василь Гринів пригадує випадок, коли в одному із сіл Калуського району довелося виганяти лисиць з житлового будинку.
"Самиця облаштувала під підлогою нору та вивела потомство. Мисливцям довелося зривати підлогу у домі, в якому жили люди, щоб вигнати лисицю та лисенят", — говорить Гринів.
Чим небезпечні шакали
Шакали — тварини менші за розміром, ніж вовк чи гієна, проте більші за лисиць. У середньому їхня вага становить від 7 до 14 кілограмів.
Для людей, як правило, шакали не становлять загрози, проте можуть шкодити сільському господарству та переносити небезпечні хвороби. Ці тварини — всеїдні. Вони харчуються фруктами, комахами, плазунами, птахами та їхніми яйцями, гризунами, зайцями, а також малими копитними. Окрім того, шакали можуть вживати мертвечину та залишки їжі.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube