Науковці, політологи та представники силових органів взяли участь у дискусії про освітні проєкти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, які стосуються вирішення питань національної безпеки держави, пише Суспільне Карпати.

У межах дискусії говорили про те, що цього року 18 студентів кафедри політології Прикарпатського вишу вперше почали вивчати освітню програму "Національна безпека". За словами завідувача кафедри Василя Климончука, дисципліна - дуже актуальна.
"З моменту агресії Росії проти України, анексії Криму, тих подій, які відбулися після Революції Гідності, ми побачили величезний рух суспільства, побачили створення нового руху - волонтерського. Побачили, що необхідно створювати освітні напрямки, які би давали багато можливостей громадянам. І виникла потреба роз’яснювати ту ситуацію, яка відбувається", - каже Василь Климончук.
Начальник ГУНП в області Володимир Голубош стверджує, що кожного дня може виникнути ситуація, яка пов’язана з цивільною безпекою - це і пожежі, і тривоги, замінування, а тому до співпраці залучили управління Нацполіції.
"Декілька місяців тому було запроваджено новий департамент Національної поліції – департамент захисту держави. І саме такі працівники поліції, з таким фахом будуть мати певну кваліфікацію і, відповідно, будуть кваліфікованими працівниками саме в цій галузі", - розповідає Володимир Голубош.

Випускники факультету "Національна безпека" зможуть також працевлаштуватися і в Управлінні ДСНС, адже надзвичайних ситуацій зараз багато, говорить начальник установи Володимир Чернецький.
"Ті виклики, з якими ми сьогодні стикаємося як рятувальники – це і природні катаклізми - згадати тільки про катастрофічну повінь, яка була на Прикарпатті - і техногенні небезпеки, адже на території нашої області експлуатуються нафтогазопроводи, є нафтохімічна промисловість, енергетична. Також той потік туристів, які відвідують наші Карпати, постійно збільшується. Ми маємо бути готові до цих викликів", - каже Володимир Чернецький.
Наразі першокурсники навчаються дистанційно.