Перейти до основного змісту
Під звуки повітряної тривоги. Як у Прикарпатському університеті писали Радіодиктант єдності

Під звуки повітряної тривоги. Як у Прикарпатському університеті писали Радіодиктант єдності

В Івано-Франківську, попри сигнал повітряної тривоги, понад 100 учасників написали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Студенти, викладачі та знані прикарпатці дев'ятий рік поспіль зібралися в одній з аудиторій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, щоб перевірити себе на знання мови, повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

За словами організаторки заходу, професорки кафедри української літератури факультету філології та письменниці Ольги Деркачової, спільне написання Радіодиктанту в Прикарпатському університеті проводять з 2016 року.

"Неважливо, який у тебе почерк, скільки помилок ти зробиш чи не зробиш. Важливо, що ти розумієш, чому присвячений цей диктант, і усвідомлюєш те, що мова направду єднає. Ми — носії нашої рідної мови, незалежно від статусу, віку, вподобань, освіти. І диктант є символом цього об'єднання", — каже Ольга Деркачова.

радіодиктант, день української писемності та мови
Початок Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності в Прикарпатському національному університеті, 25 жовтня 2024. Суспільне Івано-Франківськ/Назар Вінтонюк

Радіодиктант єдності писав директор регіонального центру оцінювання якості освіти та поет Богдан Томенчук. Він каже, що диктант — це перевірка національної грамотності та грамотної поведінки в інформаційному просторі.

"Він мав би бути на рівні інтуїції доступним всім. Для того, хто читає, це абсолютно нескладно. Навіть не треба читати Оксану Забужко", — говорить Богдан Томенчук.

радіодиктант, день української писемності та мови
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності в Івано-Франківську, 25 жовтня 2024. Суспільне Івано-Франківськ/Назар Вінтонюк

До написання диктанту долучилася також журналістка Вікторія Біла. З її слів, текст був про ідентичність, яку українці передавали одне одному через радіо.

"Не завжди була можливість ділитися українською мовою. Звісно, в родинах розмовляли нею. А в школах та університетах не завжди виходило. За допомогою радіо та таких знакових особистостей, як співачка Оксана Петрусенко, люди чули цю українську мову, надихалися нею", — розповідає Вікторія Біла.

радіодиктант, прикарпатський університет, день української писемності та мови
У Прикарпатському національному університеті писали Радіодиктант єдності, 25 жовтня 2024. Суспільне Івано-Франківськ/Назар Вінтонюк

радіодиктант, студенти, день української писемності та мови
Студенти пишуть Всеукраїнський радіодиктант національної єдності у Прикарпатському національному університеті, 25 жовтня 2024. Суспільне Івано-Франківськ/Назар Вінтонюк

Під час написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності в Івано-Франківську пролунав сигнал повітряної тривоги. Всі учасники спустилися в укриття та продовжили писати там.

"Прикро, що не змогли написати так, як належно, через те, що Росія лютує. Але, зрештою, текст хороший. Дуже сподобалося те, як читав Павло Вишебаба. Враження загалом — гарні", — каже студентка, учасниця Радіодиктанту Іванна Рогів.

Радіодиктант, день української писемності та мови
Студенти пишуть Всеукраїнський радіодиктант національної єдності в укритті, 25 жовтня 2024. Суспільне Івано-Франківськ/Назар Вінтонюк

Утім, щоб надіслати диктант на перевірку, потрібно дописати пропущений фрагмент, пояснює організаторка заходу Ольга Деркачова.

"Диктант відбувся трошки не так, як очікували. Але ми — українці. Ми вже звикли до всього. Так, ми змушені були перерватися на кілька хвилин. Але знайдемо збережений запис і допишемо те, що не встигли. Сподіваємося, у нас буде багато переможців — тих, хто написав диктант без жодної помилки", — говорить Ольга Деркачова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube

Топ дня

Вибір редакції

На початок