Перейти до основного змісту
Кібербезпека та створення комп'ютерної гри. У Франківську дітей військовослужбовців навчали програмування

Кібербезпека та створення комп'ютерної гри. У Франківську дітей військовослужбовців навчали програмування

діти, навчання, курси it, кібербезпека
В Івано-Франківську дітей військовослужбовців навчали IT. Суспільне Івано-Франківськ/Наталія Весоловська

В Івано-Франківську дітей чинних військових, ветеранів та полеглих бійців безкоштовно навчали кібербезпеки та IT. Цей захід організувала громадська організація "Дружина воїна".

Як відбувалися навчання, читайте у репортажі Суспільного.

Співорганізаторка заходу Наталія Демяник каже: організація "Дружина воїна" вирішила розширити діяльність і залучати не лише дружин військових, а й дітей та підлітків. Тож створили молодіжний підрозділ.

"Дітям це зараз потрібно, тому що війна і сфери технологій та інтернет заполонили наші голови, серця і душі. Безпека в інтернеті — це надто важливо, особливо для дітей. У мене, наприклад, є двоє дітей. Старшому вже 18 років, він трошки розумніший. А менші діти дуже заглиблені в різні застосунки, ігри, Telegram-канали", — розповідає Наталія Демяник.

Наталія Демяник, ГО "Дружина воїна"
Співорганізаторка навчань, членкиня громадської організації "Дружина воїна" Наталія Демяник. Суспільне Івано-Франківськ/Наталія Весоловська

За її словами, заняття провели для дітей двох вікових категорій. Курс "Кібербезпека для супергероїв" пройшли 35 дітей віком 8-15 років. Заняття "Дівчата в IT" відвідали 15 учасниць від 15 до 24 років.

Програмування, курси, навчання
В Івано-Франківську дітей військовослужбовців навчали IT. Суспільне Івано-Франківськ/Наталія Весоловська

Вікторія Лучин — одна зі студенток. Дівчина прийшла на курс, аби поглибити свої знання та зруйнувати стереотипи про дівчат в ІТ. Батько Вікторії боронив країну з 2014 року та продовжує воювати зараз.

"Цей курс розрахований на те, щоб краще дізнатися про роботу соцмереж, як працює загалом інтернет. Зараз такий час, що є потреба в роботі з дому. Я хочу гарно вести соцмережі, розуміти, як працюють різні коди Instagram. Це також потрібно для того, щоб краще в майбутньому просувати свій бізнес", — говорить студентка.

Вікторія Лучин
Студентка курсу, донька військовослужбовця Вікторія Лучин. Суспільне Івано-Франківськ/Наталія Весоловська

7-річний Марк Малярчук на цьому курсі навчився запрограмовувати робота у грі.

"Я вчився робити гру. Створив двох фіолетових роботів. Ще хочу зробити дерева", — розповідає Марк Малярчук.

Марк Малярчук
7-річний студент Марк Малярчук. Суспільне Івано-Франківськ/Наталія Весоловська

Мама хлопчика Валентина Малярчук додає: її син любить техніку і все, що з нею пов'язане.

"Він — технічна дитина, яка любить щось складати. Марк від року почав складати конструктор. Комп'ютери й техніка загалом його дуже цікавлять. А програмування комп'ютерних ігор — це важливий елемент розвитку. Він зможе досягти успіху в молодому віці", — каже Валентина Малярчук.

Валентина Малярчук
Мама студента Марка Малярчука Валентина. Суспільне Івано-Франківськ/Наталія Весоловська

На курсі старша група дітей навчалася створювати та стилізувати власні сайти, працювати з графікою та дизайном. Молодшим, окрім розробки власної комп'ютерної гри, розповіли про кібергігієну, комп'ютерні віруси та про те, як не потрапити на гачок кіберзлочинців, каже співорганізатор заходу Ігор Мандар.

"На опитуванні діти вказали, що вісім-десять годин на добу проводять в інтернеті. Це означає, що вони використовують багато різних платформ і сайтів. Важливо, щоб діти вміли диференціювати, що для них є безпечно, а що — ні. Гаджет у дітей ототожнюється винятково як засіб для розваги. Сьогодні ми хочемо їм показати, що це — також інструмент для навчання та заробітку", — пояснює Ігор Мандар.

Ігор Мандар
Співорганізатор навчань IT для дітей військовослужбовців Ігор Мандар. Суспільне Івано-Франківськ/Наталія Весоловська

За словами Наталії Демяник, це — перший курс навчання з кібербезпеки та ІТ. У майбутньому планують періодично організовувати такі заняття.

Ініціатива Meet and Code фінансується Amazon і реалізується Haus des Stiftens gGmbH та TechSoup Europe спільно з партнером в Україні "Ресурсний центр ГУРТ: Портал змінотворців".

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, TikTok та YouTube

Топ дня
Вибір редакції
На початок