У Франківську підвищили тариф за проїзд у громадському транспорті: з чим це пов'язано і що кажуть місцеві жителі

У Франківську підвищили тариф за проїзд у громадському транспорті: з чим це пов'язано і що кажуть місцеві жителі

З 20 червня 2024 року в Івано-Франківську ціна за проїзд у громадському транспорті зросла з 10 до 15 гривень. Оплативши банківською картою або через QR-код, можна проїхати за 12 гривень. За карткою "Галка" вартість квитка становить 10 гривень, а за студентською — 8.

Що про зростання ціни кажуть пасажири й водії та як це рішення пояснює місцева влада, читайте у матеріалі Суспільного.

"Вимушене рішення"

Під час прямого етеру на Facebook-сторінці міський голова Руслан Марцінків сказав, що здорожчання вартості проїзду є вимушеним.

"Бачимо, що по всіх містах відбулися такі рішення. У Львові вартість — вже 20 гривень, у наших сусідів — по 14 гривень готівкою. Тому вимушене рішення, яке ми змушені прийняти для того, щоб утримати комунальний транспорт", — пояснив Марцінків.

Тролейбуси, дорога
В Івано-Франківську підвищили тариф за проїзд. Суспільне Івано-Франківськ

Начальник управління транспорту та зв'язку Івано-Франківської міської ради Андрій Гіглюк розповів у коментарі Суспільному, що вартість проїзду підняли, бо здорожчали ціни на електроенергію, паливно-мастильні матеріали й запчастини.

Що кажуть франківці про здорожчання плати за проїзд

Місцева жителька Ірина Дзюбак каже: автобусами їздить майже щодня, розплачується переважно готівкою.

"Так повинно бути, тому що зростають ціни на бензин. Відповідно, мусить зростати ціна на проїзд. Інакше неможливо", — говорить Ірина Дзюбак.

Ірина Дзюбак
Франківка Ірина Дзюбак. Суспільне Івано-Франківськ

Франківка Людмила Хвостик громадським транспортом користується приблизно десять разів на тиждень. Розраховується карткою "Галка".

"Нормально ставлюся до підвищення ціни за проїзд. Я розумію, що енергоресурси здорожчали, і це — вимушений крок влади", — каже Людмила Хвостик.

Франківка Людмила Хвостик
Франківка Людмила Хвостик. Суспільне Івано-Франківськ

Олена Верстьяк — родом із Марганця Дніпропетровської області. З її слів, вартість проїзду там становить 15 гривень. В Івано-Франківську Ольга користується карткою "Галка".

"Але в нас місто маленьке, Франківськ — трохи більший. По грошах воно вдарить, але мені нормально", — каже Олена Верстьяк.

Жителька Марганця Дніпропетровської області Олена Верстьяк
Жителька Марганця Дніпропетровської області Олена Верстьяк. Суспільне Івано-Франківськ

"Мусимо звикати, миритися"

Водій комунального тролейбуса Роман Остапчук говорить, що його робота тепер буде трохи складнішою.

"Легше було дати решту рівно, а так треба буде шукати зараз по п'ять гривень. Але нічого, мусимо звикати, миритися. Не забуваймо, що в нас — війна, і дякуємо Збройним силам, що ми працюємо, їздимо на роботу", — говорить Роман Остапчук.

Тролейбус, тариф за проїзд
В Івано-Франківську підвищили тариф за проїзд. Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів міського голови Руслана Марцінківа, безкоштовно в комунальному транспорті зможуть їздити учні, пенсіонери та пільговики.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок