В Івано-Франківську стартував літній грантовий сезон від Urban Space 100

В Івано-Франківську стартував літній грантовий сезон від Urban Space 100

Старт літнього грантового сезону від Urban Space 100
Старт літнього грантового сезону від Urban Space 100. Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську стартував літній грантовий сезон від Urban Space 100. Заявки можна подавати до 15 липня включно. Переможців організатори конкурсу повідомлять 27 липня.

Про це в коментарі Суспільному розповіла координаторка грантової програми Олеся Дідик.

Що розповідають організатори програми

"15 червня ми розпочали новий грантовий сезон. Попередні були пов'язані винятково з викликами війни. Цього ж сезону ми приймаємо проєкти різних тематичних спрямувань — освітні, культурні, мистецькі, збереження спадщини. Обмежень не встановлюємо. Але все ж перевагу надаватимемо проєктам, які працюють з викликами війни", — каже Олеся Дідик.

З її слів, в пріоритеті — ініціативи, що спрямовані на реабілітацію, реінтеграцію, соціалізацію військових, ветеранів, на організацію для них культурних чи освітніх заходів.

Щодо умов, то обов'язково проєкт повинен бути некомерційним і реалізовуватися в Івано-Франківську або для його жителів. Подаватися можуть неприбуткові організації або ініціативні групи у партнерстві з неприбутковими організаціями.

Організатори не встановлюють межу фінансового запиту на проєкти. Учасники програми можуть подавати суму, яку вважають за потрібне. Грантовий фонд формується з 80% чистого прибутку закладу, що може змінюватися залежно від сезону.

"Щодо алгоритму роботи. Заявник повинен завантажити на сайті Urban Space 100 аплікаційну форму, написати у ній структуру проєкту, кошторис, щоб ми розуміли, на що планують витратити гроші, і вказати, який результат очікують досягти", — пояснює Олеся Дідик.

Вона каже: поки заявок на гранти у цьому сезоні організатори не отримали. Загалом за дев'ять років діяльності Urban Space 100 підтримав 163 проєкти на загальну суму 7 мільйонів 148 тисяч гривень.

Що кажуть переможці попередніх грантових сезонів

Комунікаційниця Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Надія Шегда розповіла, що медичний заклад минулого сезону був серед переможців грантової програми.

"Сума нашого гранту — 400 тисяч гривень. Це, здається, найбільша сума, яку Urban Space 100 інвестував в проєкти. Її вистачило на третину кошторису всього бюджету. Далі ми працюємо з інвесторами, з різними компаніями, організовуємо благодійні проєкти, акції, збори", — говорить Надія Шегда.

За її словами, за гроші від гранту в лікарні завершують ремонт терапевтичного корпусу, де облаштовують простір для військовослужбовців. Невдовзі там працюватимуть художники та дизайнери, також завезуть адаптивні меблі.

"Щоб хлопці та дівчата, які мають певні фізичні неспроможності, себе почували легко і комфортно, щоб дати військовим відчуття дому, захисту, що для них щось роблять. До цього проєкту долучається багато людей", — каже Надія Шегда.

Ростислав Соснов отримав грант від Urban Space 100 на облаштування шелтера та на дитяче обладнання.

"Ми закупили батут, ігри, книжки. Все для того, щоб організувати дозвілля дітей. На той час шелтер добудовувався, проводили ремонтні роботи, і дітям не було місця, де проводити свій час. І вони трішки "розносили" наш шелтер зсередини. Коли ми купили батут, це стало для нас "проривною" дією, бо діти полюбили його. Крім дитячого обладнання, ми закрили деякі проблеми, що стали нагальними, коли люди заїхали в шелтер", — розповів Ростислав Соснов.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок