Поширення гепатиту А у Солотвинській громаді на Франківщині: яка ситуація

Поширення гепатиту А у Солотвинській громаді на Франківщині: яка ситуація

Гепатит А, медицина, Франківщина
Лабораторний аналіз.

Станом на 5 червня у селі Пороги на Івано-Франківщині зафіксували 62 випадки вірусного гепатиту А. Восьмеро дітей та шестеро дорослих жителів лікуються стаціонарно у медзакладах. Всього у Солотвинській громаді захворіли 67 людей.

Про це повідомив на Facebook-сторінці директор обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Руслан Савчук.

З його слів, у Богородчанській центральній лікарні лікуються четверо пацієнтів, в Івано-Франківському обласному фтизіопульмонологічному центрі — десятеро.

Під час епідрозслідування у селі Пороги побували спеціалісти Богородчанського відокремленого структурного підрозділу обласного центру контролю та профілактики хвороб. Вони відібрали проби з криниць для дослідження на ентеровіруси (вірусний гепатит A) у двох осередках вірусного гепатиту A за місцем проживання хворих.

"Взято чотири проби біоматеріалу від контактних осіб. Проведено дезінфекцію 12 криниць, зокрема двох нових осередків", — йдеться у дописі.

Також медики профілактично продезінфікували воду у криницях та локальних водопроводах. Спеціалісти провели роз’яснювальну роботу серед людей щодо профілактики гепатиту A та закликали суворо дотримуватися правил особистої гігієни.

Що відомо про поширення вірусного гепатиту A у селі Пороги

Станом на 4 червня у селі Пороги Солотвинської громади медики зареєстрували 60 випадків захворювання на гепатит A. Зокрема недугу діагностували у 33 учнів Порогівського ліцею та у шістьох вихованців дитсадка "Джерельце".

Загалом у Солотвинській громаді на вірусний гепатит A захворіли 65 жителів. Вже завершили стаціонарне лікування – 48.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок