Франківські газовики відновили постачання тепла для 90 % споживачів

Франківські газовики відновили постачання тепла для 90 % споживачів

Франківські газовики відновили постачання тепла для 90 % споживачів
. Фото: ілюстративне, Unsplash

Франківські газовики відновили подачу тепла для 90 % споживачів. Про це розповів начальник івано-франківського відділення АТ "Івано-Франківськгаз" Андрій Струк.

За його словами, без газопостачання залишилося приблизно десять тисяч людей. Відновити тепло потрібно ще франківцям, які проживають у приватному секторі.

Андрій Струк розповідає, що приблизно о 19-й годині газовикам почали надходити скарги від людей. Жителі скаржилися на низький тиск газу, а потім – на його відсутність. Працівники "Івано-Франківськгазу" одразу почали з’ясовувати причину. Для робіт залучили шість аварійних бригад. Вони обстежили приблизно 50 км газопроводу.

Франківські газовики відновили постачання тепла для 90 % споживачів
Франківські газовики відновили постачання тепла для 90 % споживачів. Суспільне Карпати

"Біля 22-ї години виявили, що у селі Хриплин, неподалік від колії, була перекрита засувка. Її терміново відкрили і подали газ у газопровід. Було також питання, чи безпечно це робити, адже газ пускають у світлу пору доби. Ми врахували, що кілька лікарень були без газу. Тому прийняли рішення, що готуємо запуск газу до котелень, які працюють для населення. Всі лікарні та котельні ТКЕ були запущені. Також до ранку відновили постачання газу на "Хлібокомбінат", - розповідає Андрій Струк.

Поблизу того місця, де перекрили засувку, були сліди людей та пляшки. За його словами, засувку перекрили приблизно між 16:00 та 17:00.

"Ми подали заяву у правоохоронні органи. Не думаю, що це якась диверсія, це з’ясують поліцейські. Може хто вирішив так погратися. Збитків немає ніяких, окрім негативу мешканців, бо почався опалювальний період. Та я вважаю, що ми спрацювали швидко, люди працювали цілу ніч", - додав Андрій Струк.

Востаннє такий випадок, коли невідомі перекривали засувку газопостачання, був близько десяти років тому у Павлівці. Андрій Струк додає, що у майбутньому такі місця будуть огороджувати.

В обласній поліції повідомили, що за цим фактом уже проводять перевірку та шукають людей, які можуть бути до цьго причетні. На місці події у Хриплині працює слідчо-оперативна група. Якщо під час перевірки побачать ознаки кримінального правопорушення, то відомості за цим фактом внесуть до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Що відомо

На початок