Чи надовго ці графіки: у "Прикарпаттяобленерго" відповіли на поширені питання щодо відключень світла

Чи надовго ці графіки: у "Прикарпаттяобленерго" відповіли на поширені питання щодо відключень світла

Світло, лампочка, графіки
У "Прикарпаттяобленерго" відповіли на поширені питання щодо відключень світла. Фото: Unsplash/Amie Johnson

Чому торгові центри в Івано-Франківську залишаються освітленими під час відключень світла, чи справді на курорті "Буковель" не застосовують графіків вимкнень електроенергії та наскільки довго доведеться пристосовуватися до темних вечорів?

На ці та інші питання відповіли в енергетичній компанії "Прикарпаттяобленерго".

Чому в "Епіцентрі", "Велесі" та "Арсені" є світло?

У великих торгових центрах Івано-Франківська ("Велес", "Арсен" та "Епіцентр") також застосовуються графіки погодинних вимкнень. Втім заклади можуть продовжувати працювати завдяки власним генераторам. Вимкнення можна навіть не помітити, якщо автоматика торгового центру одразу перемикається на резерв, йдеться у дописі "Прикарпаттяобленерго".

Наразі енергетики реконструюють підстанції в районі Каскаду та вулиці Хоткевича. Тому до завершення ремонту торгові центри "Арсен" та "Епіцентр" під'єднали до іншої підстанції, яка постачає електроенергію до об'єктів критичної інфраструктури — екстреної медичної допомоги та "Водоекотехпрому". Після 20 травня 2024 року світло у цих торгових центрах почали вимикати ручною чергою 6.1.

Чи є графіки вимкнень у "Буковелі"?

У туристичному комплексі "Буковель", розташованому в селі Поляниця Надвірнянського району, обмежують споживання електроенергії. Підприємство контролює його за допомогою засобів телевимірювання.

"Це — один з найдисциплінованіших споживачів, що чітко виконує розпорядження. Окрім цього, "Буковель" на 100% забезпечений власними джерелами резервного живлення та має генератори великої потужності, що застосовує під час графіків", — пояснили у "Прикарпаттяобленерго".

Чому вимикають світло поза чергою?

Вимкнення електроенергії поза чергою можливі, якщо трапляються аварійні ситуації або проводять ремонтні роботи. У першому випадку енергетики обіцяють, що за один-два дні черга знову відповідатиме дійсності. У другому — застерігають, що це може тривати від кількох днів до кількох тижнів.

Про вимкнення електроенергії поза чергою повідомляйте за номером телефону: 0 800 50 40 20.

Дізнатися свою чергу можна на стартовій сторінці сайту "Прикарпаттяобленерго" під кнопками "Немає світла" чи "Вимкнення" або у чат-боті енергетичної компанії.

Чи має зв'язок запровадження графіків вимкнень із майбутнім підняттям тарифу на електроенергію

НЕК "Укренерго" запровадила графіки погодинних вимкнень електроенергії, щоб зменшити дефіцит потужності в енергосистемі після обстрілів РФ та збалансувати її. Тарифи на електроенергію визначає Кабінет міністрів.

Чи надовго ці вимкнення?

Графіки погодинних вимкнень світла запроваджуватимуть доти, доки генерація не зможе покрити потреби споживання. На це також впливають проблеми в енергетиці України, зумовлені російськими обстрілами.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок