У Кутській громаді на Івано-Франківщині у кота виявили сказ

У Кутській громаді на Івано-Франківщині у кота виявили сказ

Кіт, сказ
У Кутській громаді у кота виявили сказ. Unsplash

У Кутській громаді на Івано-Франківщині у кота виявили сказ. Тварина належала жителю присілка Вишній Середній села Великий Рожин. Територію визнали неблагополучною та наклали карантинні обмеження.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Кутської селищної ради.

Сказ у кота виявили 17 травня під час дослідження в регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Спеціалісти Косівського відділу Держпродспоживслужби та служби ветеринарної медицини району провели епізоотичне розслідування, під час якого з'ясували, що кіт покусав та подряпав господаря.

На засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії Кутської громади затвердили план заходів з ліквідації сказу, зокрема визначили неблагополучну територію, наклали карантинні обмеження та почали заходи з ліквідації сказу відповідно до інструкції.

Що таке сказ

Сказ — вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему й після появи симптомів стає невиліковним. 100% хворих людей помирають.

Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх вкусить, подряпає або обслинить інфікована тварина. Водночас через кров чи сечу тварин сказ не передається.

Що робити, якщо вас вкусила чи подряпала тварина:

  • щонайменше упродовж десяти хвилин ретельно промивайте місце ураження проточною водою з господарським милом;
  • зверніться по медичну допомогу до травмпункту для проведення щеплення антирабічною вакциною;
  • потрібно отримати п'ять щеплень: у день звернення до лікаря, а потім у третій, сьомий, 14 і 28 дні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок