Декомунізували гармату. На Франківщині демонтували ще один радянський пам'ятник

Декомунізували гармату. На Франківщині демонтували ще один радянський пам'ятник

На Франківщині демонтували гармату
Демонтаж гармати у селі Незвисько. Фото: Facebook/Ярослав Коретчук

У селі Незвисько на Івано-Франківщині 25 квітня демонтували радянський пам'ятник — гармату. Експонат планують внести в експозицію Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

Про це на Facebook-сторінці повідомив директор установи Ярослав Коретчук.

"Цей так званий "пам'ятник визволенню" був не чим іншим, як об'єктом окупації України сталінським режимом, і підлягав під дію Закону України "Про засудження націонал-соціалістичного та комуністичного тоталітарних режимів", — пише Ярослав Коретчук.

Гармата перебуватиме у музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери, оскільки згідно із законом музеї мають право зберігати пам'ятки тоталітарних режимів. Також пам'ятник увійде в експозицію про УПА, адже НКВС з 1944 до 1956 року захопив в Української повстанської армії 57 гармат, пише директор музею.

"Україна переможе, коли ми нарешті очистимося від радянських та російських маркерів. Ворог на окупованих територіях після захоплення відновлює пам'ятники Леніну, Сталіну та іншим діячам, фіксуючи таким чином свою присутність і демонструючи спільність історії", — йдеться у дописі.

Зі слів Коретчука, на демонтаж гармати не витрачали державних грошей.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок