"Провели надскладну операцію". У Франківську лікарі видалили пухлину розміром з тенісний м’яч

"Провели надскладну операцію". У Франківську лікарі видалили пухлину розміром з тенісний м’яч

У Франківську лікарі видалили пухлину розміром з тенісний м’яч
Провели надскладну операцію. Фото: Facebook/ЦМКЛ

В Івано-Франківську стоматологи-хірурги центральної міської клінічної лікарні видалили пухлину розміром з тенісний м’яч. Пацієнтка — вимушена переселенка — звернулася до них за допомогою через значну деформацію обличчя внаслідок пухлини великих розмірів та рухомість зубів.

Про це повідомили на сторінці медзакладу у Facebook.

"Я — із Запорізької області, моє місто окуповане з березня 2022 року. Тяжко про це розповідати, але тоді через такий значний стресовий фактор, в якому постійно перебувала, я не помічала росту пухлини. Візуальну асиметрію обличчя помітила аж у 2023 році", — розповідає жінка.

Больових відчуттів чи кровоточивості зубів у пацієнтки не було. Така пухлина збільшується поступово, пояснює лікар пацієнтки, завідувач відділення хірургії голови й шиї Олександр Катеринюк. З його слів, операція в медзакладі пройшла успішно.

"Пухлину вилущили, видалили в межах здорових тканин, а тому надалі рецидивів не мало б виникнути. Зараз ми лише чекаємо на результат гістологічного лабораторне дослідження, основне призначення якого є діагностика онкологічних захворювань.дослідження і підтвердження, що пухлина доброякісна. Надалі потрібне протезування та контроль. Спостереження за такими пацієнтами ведеться протягом п'яти років, щорічно здійснюється КТ верхньої щелепи", — розповідає стоматолог-хірург Олександр Катеринюк.

Післяопераційний період у пацієнтки пройшов без ускладнень.

"Я думала, що буде гірше і погано себе почуватиму. Проте фактично одразу після операції я була в нормі", — говорить жінка.

У центральній міській лікарні часто відбуваються такі операції. Зі слів завідувача відділення хірургії голови й шиї, за останні два місяці він провів 178 оперативних втручань, з них 78 — доброякісні пухлини.

"Маємо вироблену протизапальну і протинабрякову тактику поведінки з хворим, яка відпрацьована роками та ефективність якої доведена. Оперативних втручань є дуже багато. Пухлини в нашому регіоні поширені. Це якраз найбільше пов’язано з війною і стресами. Може бути також спадковий фактор або травма", — каже Олександр Катеринюк.

Пухлини таких великих розмірів, як у пацієнтки, трапляються рідко, говорить лікар, проте в його практиці були.

"Важливо пам’ятати формулу лікар+пацієнт = здоров’я. Не все у руках лікаря. На 50% успіх залежить від пацієнта, який виконує рекомендації", — говорить медик.

Олександр Катеринюк каже, що на черзі у пацієнтки — реабілітація, а далі — протезування за допомогою титанової пластини та імплантування. Завдяки цьому "через рік-півтора у пацієнтки буде красива повноцінна посмішка".

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок