Під час благодійного велопробігу в Івано-Франківській громаді зібрали 30 тисяч гривень для ЗСУ

Під час благодійного велопробігу в Івано-Франківській громаді зібрали 30 тисяч гривень для ЗСУ

Благодійний велопробіг до Дня міста провели 11 травня в Івано-Франківській громаді. Велосипедисти подолали дистанцію у 15 кілометрів 300 метрів. Вони їхали селами Вовчинець, Колодіївка, Підлужжя та Угорники, повідомила з місця події кореспондентка Суспільного.

Під час велопробігу збирали гроші для військовослужбовців взводу БпАК 153 окремої піхотної бригади.

"Збираємо на піхотний батальйон, який боронить нас на Запорізькому напрямку. Це — батальйон, який формувався на території Івано-Франківської області. Є потреба у дронах, РЕБі", — говорить міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Франківець Олексій Саф'янік
Учасник велопробігу Олексій Саф'янік. Суспільне Івано-Франківськ

Учасник велопробігу Олексій Саф'янік розповідає: маршрут нелегкий, адже на ньому багато підйомів.

"Завжди беру участь, коли стає відомо про такі заходи. По-перше, це — цікаво, бо є багато людей, така можливість побути в компанії. Тим паче люблю кататися на велосипеді", — каже Олексій Саф'янік.

Участь у благодійному велопробігу взяли 100 людей
Участь у велопробігу взяли 100 людей. Суспільне Івано-Франківськ

Протягом маршруту велосипедисти час від часу котять ровери обабіч себе, адже є ділянки, де підійматися на велосипеді важко, каже франківка Ірина Кіршак.

Велопробіг
Велосипедисти подолали дистанцію у 15 кілометрів 300 метрів. Суспільне Івано-Франківськ

"Запросила подругу. Насправді вона не катається, але, як завжди, мене підтримує. Під гору трохи важко крутити педалі, так не виїдеш, але зараз ми сідаємо і спускаємося легенько", — говорить Ірина Кіршак.

Долає маршрут велопробігу нацгвардієць Андрій Заболотній. Для цього позичив ровер у друга, розповів він перед стартом. В Національній гвардії України боєць служить з 2015 року.

"Якщо чесно, велосипедом їжджу десь раз на рік, максимум — двічі. Минулого року було поранення середнього ступеня важкості в руку. Рука трохи погано функціонує, але це не заважає займатися спортом. Спорт відволікає від інших думок, від думок про війну", — каже Андрій Заболотній.

Нацгвардієць Вадим Ліневський
Командир 50 полку імені полковника Семена Височана Національної гвардії України Вадим Ліневський. Суспільне Івано-Франківськ

За словами командира 50 полку імені полковника Семена Височана Національної гвардії України Вадима Ліневського, у велопробігу зголосилися взяти участь дев'ятеро нацгвардійців.

"Хто має сьогодні вихідний день, хто не залучається в наряди, офіцери, військовослужбовці за контрактом. Є серед них поранені хлопці. Жодного немає, хто б не брав участь у бойових діях", — розповідає Вадим Ліневський.

У селах для учасників організували зупинки з їжею та водою. Фінішували велосипедисти у селі Угорники біля будинку культури.

Учасники велопробігу у Франківську
Для учасників велопробігу організували зупинки з їжею та водою. Суспільне Івано-Франківськ

Захід організував департамент молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.

За словами директора департаменту Віталія Матешка, участь у велопробігу взяли 100 людей. Під час заходу вдалося зібрали 30 тисяч гривень.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок